We Wrocławiu pojawił się „Tramwaj zwany ogrzewaniem” z myślą o osobach w kryzysie bezdomności

We Wrocławiu pojawił się „Tramwaj zwany ogrzewaniem” z myślą o osobach w kryzysie bezdomności

MPK Wrocław uruchomiło tzw. „Tramwaj zwany ogrzewaniem” z myślą o potrzebujących. Osoby w kryzysie bezdomności otrzymają tam herbatę oraz ciepły posiłek.

W piątek, 12 lutego br., na wrocławskim ulicach pojawił się nietypowy tramwaj. Uruchomiony został z inicjatywy MPK Wrocław, Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Fundacji Homo Sacer i powstał z myślą o osobach w kryzysie bezdomności.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Tramwaj zwany ogrzewaniem” docelowo stanął na bocznym torze obok Mostów Mieszczańskich i będzie można go tam znaleźć codziennie do piątku 19 lutego br., w godzinach od 20:30 do 6:00. W specjalnym tramwaju osoby potrzebujące będą mogły ogrzać się, otrzymają ciepły posiłek, a także herbatę. Nieopodal pojazdu znajduje się również przenośna toaleta.

Jak zapewniają pomysłodawcy inicjatywy, wnętrze tramwaju zostało przygotowane w taki sposób, aby wydawanie posiłków było zgodne z obostrzeniami sanitarnymi. Wydzielona została strefa wydawania posiłków, która ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobom w kryzysie bezdomności jak i streetworkerom oraz motorniczemu. Pojazd będzie też codziennie czyszczony.  

Choć na tę chwilę akcja ma trwać cały tydzień, to może zostać wydłużona, jeśli mrozy nie ustąpią. 

PS

W okresie zimowym w Gdańsku jeździ tzw. „Autobus SOS”, który pomaga osobom bezdomnym. W ramach akcji osoby potrzebujące otrzymują ciepłą odzież i posiłki, pomoc medyczną i dowóz do noclegowni przy ulicy Mostowej w Gdańsku.

PS2

Z kolei pod koniec 2018 roku na ulice Warszawy wyjechał bezpłatny autobus, który był Mobilnym Punktem Poradnictwa dla bezdomnych. Pojazd umożliwiał osobom bezdomnym przemieszczanie się pomiędzy schroniskami, noclegowniami, jadłodajniami, ogrzewalniami, punktami pomocy medycznej oraz łaźnią.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij