Coca-Cola rozpoczyna w Europie testy papierowej butelki

Coca-Cola rozpoczyna w Europie testy papierowej butelki

Przedstawiciele Coca-Coli poinformowali o planowanym rozpoczęciu testów papierowej butelki – pierwsze napoje w nowych opakowaniach pojawią się już latem br. na Węgrzech.

Pod koniec października 2020 roku Coca-Cola zaprezentowała prototyp papierowej butelki stworzonej we współpracy z duńskim startupem Paboco Pioneer. Tak zwana PlantBottle w 30% miała być wytwarzana z surowców pochodzenia roślinnego i w 100% nadawać się do recyklingu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Prace nad papierową butelką trwały ponad 7 lat. Teraz koncern chce w końcu przetestować PlantBottle. 

Jak poinformowali przedstawiciele Coca-Coli, pierwsze 2 tys. papierowych opakowań trafi do węgierskich sklepów już latem tego roku. W papierowych butelkach sprzedawany będzie owocowy napój marki o nazwie Adez.

Co istotne, choć marka używa stwierdzenia „papierowa butelka”, to prototyp zaprezentowany w ubiegłym roku nadal składał się z plastikowego zamknięcia i plastikowej wyściółki w środku. Na tę chwilę nie wiadomo, czy opakowanie, które pojawi się na rynku już za kilka miesięcy, będzie w 100% papierowe.

PS

W 2019 roku marka Carlsberg zaprezentowała dwa nowe prototypy butelki Green Fibre Bottle, wykonanej z włókien pozyskiwanych z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Ekologiczne opakowania na piwo zostaną teraz poddane testom, by sprawdzić czy np. chronią one piwo przed utratą jakości.

PS2

Plany wprowadzenia papierowego opakowania miała również marka Johnnie Walker

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij