NAGO wspiera projekt edukacyjny Sewing Together

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
NAGO wspiera projekt edukacyjny Sewing Together

Są miejsca na świecie, w których wiele kobiet i dziewcząt zmaga się z ubóstwem menstruacyjnym. W ramach wsparcia projektu Sewing Together, marka NAGO zaoferowała swoje ścinki i próbki, które zostaną wykorzystane do uszycia podpasek wielorazowego użytku.

Problem, z jakim mierzą się między innymi mieszkanki Afryki mocno rzutuje na ich przyszłość, bowiem wiele z Nich cały cykl spędza w domu, co może skutkować wydaleniem ze szkoły. Konsekwencje jakie za tym idą najczęściej wiążą się z wczesną ciążą i ubóstwem, zmieniając życie Kenijskich dziewcząt nieodwracalnie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marka NAGO od początku istnienia kieruje się dobrem planety, dbając o zrównoważony proces produkcji i dobór najwyższej jakości materiałów przyjaznych dla środowiska. Działając w duchu zero waste, naturalnym krokiem było przekazanie ścinek z produkcji i próbek materiałów w ręce Mai Kotali, pomysłodawczyni projektu Sewing Together. W stworzonym niedawno studiu w Mombasie, młode dziewczyny uczą się jak samodzielnie uszyć podpaski wielokrotnego użytku. Istotna jest jakość, materiał musi być naturalny i przewiewny, czyli taki, jaki NAGO stosuje do produkcji swoich kolekcji.

Współpraca NAGO z Sewing Together oprócz ekologicznych korzyści (wielorazowa podpaska jest alternatywą dla jednorazowej, która rozkłada się 800 lat) ma na celu również wyposażenie kobiet w siłę i niezależność. Menstruacja nigdy nie powinna być dla żadnej kobiety powodem do wstydu czy rezygnacji z edukacji.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie projektu Sewing Together.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij