Pan Bulwa z bajki „Toy Story” już nie będzie panem – teraz stanie się neutralny płciowo

Pan Bulwa z bajki „Toy Story” już nie będzie panem – teraz stanie się neutralny płciowo

Firma Hasbro, która w swojej ofercie ma m.in. zabawkę do tej pory znaną jako „Pan Bulwa”, poinformowała, że ta postać z bajki „Toy Story” od teraz będzie neutralna płciowo.

Postać Pana Bulwy (Mr. Potato Head) z pewnością kojarzą Ci, którym nieobca jest bajka „Toy Story”. Co ciekawe, zanim bohater pojawił się w słynnej produkcji, firma Hasbro już od 1952 roku sprzedawała zabawki przedstawiające „ziemniaczaną” postać. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz marka poinformowała, że z nazwy bohatera zniknie przedrostek „Mister”, w związku z czym zabawka nie będzie już miała narzuconej płci. Skąd taka decyzja? Otóż, jak przyznali przedstawiciele Hasbro, zależy im, aby „wszyscy czuli się mile widziani w świecie Potato Head” i jednocześnie chcą promować „równość płci i integrację”. 

Przedrostek „Mr.” zniknie więc z marki i logo zabawki. Firma Hasbro zapewniła jednak, że w ofercie marki wciąż dostępne będą zestawy z postaciami Pana i Pani Bulwy. 

Zabawka Potato Head po rebrandingu trafi na rynek jeszcze w tym roku. 

PS

Firma Mattel w ubiegłym roku ogłosiła wprowadzenie nowych, zróżnicowanych modeli lalek w kolekcji Fashionistas. Już wkrótce w ofercie marki będzie m.in. Barbie bez włosów, z bielactwem, ze złotą protezą, czy też Ken z rudymi włosami.

PS2

W sierpniu 2020 roku na kanale Disney Channel pojawiła się nowa bajka zatytułowana „The Owl House”. Po raz pierwszy w historii Disneya główną bohaterką produkcji była biseksualna nastolatka.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij