Farmaceutyki aktywne, tnie sektor „rozrywka” - podsumowanie rynku reklamy TV w I kw. 2014 przez MEC

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Farmaceutyki aktywne, tnie sektor „rozrywka” - podsumowanie rynku reklamy TV w I kw. 2014 przez MEC

Farmaceutyki i branża kosmetyczna zintensyfikowały kampanie telewizyjne w pierwszym kwartale. Sektor „rozrywka” istotnie zmniejszył aktywność reklamową – podsumowuje dom mediowy MEC.

O 4 proc. wzrosła intensywność kampanii telewizyjnych w Polsce w I kwartale 2014 r. (wskaźnik eq GRP dla grupy 16-49 lat, dane za I-III 2013 i 2014 r.). Aktywność zdynamizowały przede wszystkim farmacja i środki osobistej pielęgnacji ciała – z kilkunastoprocentowymi wzrostami liczby kupionych kontaktów z reklamą , a o blisko 20 proc. spadła intensywność kampanii w kategorii rozrywka/kultura, podsumowuje dom mediowy MEC na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Na rynku farmaceutyków aktywność reklamową pobudziły m.in. debiuty marek suplementów wprowadzanych przez największych graczy, a także mocniejsze kampanie w segmencie leków przeciwbólowych i przeciwprzeziębieniowych. Nieco większy optymizm konsumentów już od ubiegłego roku próbują też wykorzystać producenci kosmetyków. W branży rozrywka/kultura,  która dla wielu Polaków zawiera dobra „ostatniej potrzeby”, wciąż nie widać oznak poprawy - komentuje Izabela Albrychiewicz, CEO MEC.  

Z badania postaw wobec kryzysu, które cyklicznie realizuje MEC Analytics & Insights, wynika, że już w wakacje ub.r . nastąpiła lekka poprawa nastrojów konsumentów. Udział segmentu „entuzjastów”, czyli osób dobrze oceniających sytuację gospodarczą i spodziewających się jej dalszej poprawy, wzrósł do 22 proc. w stosunku do 18 proc. rok wcześniej. Z 17 do 15 proc. zmniejszył się zaś odsetek  „fatalistów”, czyli osób źle oceniających sytuację i spodziewających się dalszego pogorszenia*. - Nic dziwnego, że reklamodawcy próbują wykorzystać te trendy, chociaż analiza aktywności po pierwszym kwartale nie daje jeszcze podstaw, by mówić o istotnym ożywieniu na rynku reklamy. Interpretację sytuację w telewizji, która jest dobrym wskaźnikiem koniunktury w branży, w tym roku dodatkowo komplikują zmiany w układzie sił i polityce handlowej największych graczy – zaznacza Izabela Albrychiewicz.

*badanie MEC Analytics & Insights; CAWI online, all 15+, 1 fala: lipiec 2012, 2 fala: sierpień 2013

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij