One zmieniają świat – miesiąc kobiet w National Geographic

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
One zmieniają świat –  miesiąc kobiet w National Geographic

Dzień Kobiet w National Geographic trwać będzie cały miesiąc! Kanał zapowiada szereg niespodzianek, mających podkreślić istotę wspierania kobiecych społeczności i ich osiągnięć, które zmieniają oblicze świata.

Już 6 marca w National Geographic rusza specjalny cykl programowy „Inspirujące kobiety” (w każdą sobotę od godz. 17.00), prezentujący dokumenty o niezwykłych kobietach, dla których granice istnieją wyłącznie po to, by je przekraczać. Poznamy plejadę odważnych podróżniczek, jak legendarna Amelia Earhart, lekarek pokroju dyrektorki podziemnego szpitala w Syrii,

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dr Amani Ballour, czy dziennikarek – wśród nich m.in. redaktorka naczelna magazynu National Geographic, Susan Goldberg. Jedną z inspirujących kobiet występujących w premierowej produkcji „Kobiety zmieniają świat”, jest ekolożka i działaczka społeczna Dominique Gonçalves. To właśnie ona będzie bohaterką sobotniego webinaru organizowanego przez polską platformę rozwojową dla kobiet – Her Impact.

Dominique Gonçalves to nie tylko eksplorerka National Geographic, ekolożka i biolożka, ale i liderka działań mających na celu ochronę słoni w Gorongosa National Park w Mozambiku. To m.in. dzięki jej działaniom park, rozciągający się na terenie 4000 kilometrów kwadratowych, przyjął nowoczesny model ochrony, równoważący potrzeby dzikiej przyrody i żyjących na jego terenie ludzi poprzez tworzenie społeczności, naukę i zrównoważoną turystykę. Gonçalves ściśle współpracuje z programami Park’s Girls Club, z którymi prowadzi działania promujące edukację i zdrowie w celu zapobiegania wczesnemu małżeństwu. Misją eksplorerki jest przerwanie tego cyklu i umożliwienie młodym kobietom dokonania własnych wyborów poprzez edukację i profesjonalne wsparcie.

Za każdą kobietą stoi historia, a National Geographic słynie z ich opowiadania.

– Podejmujemy tematy ważne i aktualne, dlatego naturalnym dla nas jest prezentowanie jak najszerszemu gronu historii takich osób, jak Dominique, która jako eksplorerka National Geographic jest nie tylko ekspertką w swojej dziedzinie, ale i aktywną działaczką na rzecz młodych kobiet – mówi Edyta Pytlewska-Mele, VP & general manager Networks w The Walt Disney Company Central Europe.

Organizowany przez Her Impact webinar z udziałem Dominique poprowadzi Gosia Leitner, a podczas spotkania eksplorerka opowie m.in. o tym, skąd wzięła się jej pasja, na czym polega jej niecodzienna praca i jak wygląda sytuacja młodych kobiet w Mozambiku. Dowiemy się też, czym dla Dominique jest kobieca solidarność i czy jej zdaniem istnieje sposób, by pomóc kobietom uwierzyć w siebie i stanowić wsparcie w osiąganiu celu? 

– Her Impact to platforma społecznościowa, której celem jest edukowanie, wspieranie kobiet na rynku pracy oraz inspirowanie ich każdego dnia. Dominique Gonçalves to wspaniała bohaterka, która pomaga innym kobietom – takie postawy chcemy wspierać i pokazywać z okazji tegorocznego Dnia Kobiet. Bardzo cieszymy się na współpracę  z National Geographic – mówi Magdalena Linke-Koszek, twórczyni Her Impact.

W webinarze może wziąć udział każdy zainteresowany – wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem serwisu Evenea na stronie. Każdy uczestnik, w wyniku rejestracji otrzyma maila z linkiem na spotkanie, które odbędzie się na żywo w sobotę, 6 marca o godz. 18:00.

To jednak nie wszystko. National Geographic w ramach obchodów Dnia Kobiet udostępni bezpłatnie na swoim kanale You Tube dwie niezwykłe produkcje, poświęcone przełomowym sylwetkom kobiet. Dokument „W poszukiwaniu Amelii”, opowiadający o zagadce zaginięcia pierwszej kobiety, która w 1932 roku przeleciała samotnie nad Oceanem Atlantyckim, oraz film Toma Jenningsa „Diana: żywa legenda”, dokonujący wnikliwego spojrzenia na życie rodzinne jednej z najpopularniejszych osób w brytyjskiej rodzinie królewskiej, dostępne będą na kanale https://www.youtube.com/user/ngcpl od soboty 6 marca do poniedziałku 8 marca.

Informacje o wydarzeniach, towarzyszących obchodom Dnia Kobiet w National Geographic, można znaleźć na profilu https://www.facebook.com/ngcpl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij