#zasiejchwasta – Zooksy z akcją z okazji Światowego Dnia Doceniania Chwastów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#zasiejchwasta – Zooksy z akcją z okazji Światowego Dnia Doceniania Chwastów

Krótko po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny na całym świecie obchodzony jest Dzień Doceniania Chwastów, który ma zwracać uwagę na ich ważną rolę w ekosystemie. Z tej okazji firma Zooksy wraz z Łąkami Kwietnymi przygotowała zestaw wiosennych skarpetek w kwiaty polne. Sprzedaż rozpoczęła się w niedzielę 28 marca, a 2 zł zysku od każdej pary przekazana zostanie na działalność Fundacji Kwietnej zajmującej się m.in. ochroną dzikiej przyrody.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Niepopularne chwasty to tak naprawdę znane od lat rośliny, do których zalicza się m.in. mak polny, chaber bławatek, kąkol polny czy miłek letni. Niepożądane i sukcesywnie niszczone

za sprawą chemizacji i intensyfikacji rolnictwa znikają z wiejskich krajobrazów oraz coraz częściej zagrożone są wyginięciem. Oprócz walorów wizualnych posiadają wartość użytkową. Odgrywają ważną rolę dla gleby, fauny, od wieków wykorzystywane są w medycynie tradycyjnej.

Z myślą o przywracaniu do krajobrazu wspomnianych chwastów powstały skarpetki. Zestaw „Kwiaty polne” to dwie pary kolorowych skarpetek, z czego jedna („Łąka”) nawiązuje wyłącznie do roślin w okresie ich kwitnienia, zaś druga („Zapylacze”) podkreśla ich szersze znaczenie dla ekosystemu, konkretnie owadów zapylających, takich jak: motyle, biedronki czy pszczoły. Całość jest zarazem zapowiedzią większej współpracy z Łąkami Kwietnymi.

– To początek dłuższej przygody – projektu, który chcemy zrealizować z Łąkami Kwietnymi. Bliskość natury od zawsze była dla mnie ważna. Zooksy są rodzinną firmą z Łowicza, który jest małą miejscowością, ale nawet tutaj widać destrukcyjne działania człowieka. Chcemy, żeby to było coś więcej niż wspólne skarpetki, dlatego jednym z etapów będzie założenie łąki na terenie naszej firmy – mówi o współpracy Daria Skopińska-Pięta, właścicielka firmy Zooksy.

Powstałe z certyfikowanych przędz skarpetki zawierają 80% bawełny i sprzedawane będą jako pojedyncze pary lub zestaw. Produkt pakowany jest w charakterystyczne dla nasion kwiatów polnych papierowe worki. Do każdego zakupu dołączona zostanie próbka nasion do założenia własnego hotspotu bioróżnorodności – nanołączki z kwiatami.

Dwa złote od każdej sprzedanej pary „Kwiatów polnych” przekazane zostanie na działalność Fundacji Kwietnej zajmującej się ochroną dzikiej przyrody, a także promocją idei tworzenia łąk kwietnych w polskich miastach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij