Krakowski Lagun zrobił furorę w internecie – teraz niepozorny żart przerodził się w akcję w szczytnym celu

Krakowski Lagun zrobił furorę w internecie – teraz niepozorny żart przerodził się w akcję w szczytnym celu

Kilka dni temu media obiegły zdjęcia bliżej nieokreślonego stworzenia, które wisiało na drzewie w Krakowie. Gdy tylko zagadka została rozwiązana, tajemniczy obiekt stał się bohaterem licznych RTM’owych kreacji znanych marek. Teraz zaś niepozorny żart przerodził się w akcję w szczytnym celu.

zdjęcie główne: facebook.com/aldipolska, facebook.com/szklarniakrakow

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ubiegłym tygodniu media donosiły o tajemniczym stworze, który zawisł na jednym z drzew w Krakowie. Sprawą zajęło się Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które krótko po swojej interwencji ogłosiło, że pozornie niebezpieczny lagun – bo taką nazwę otrzymała „bestia” – to tak naprawdę… zwykły rogalik, który musiał wypaść z okna czy też balkonu.

Mimo tego, że sprawa tajemniczego „stworzenia” została całkowicie i jednoznacznie wyjaśniona, lagun zrobił w krótkim czasie zrobić furorę wśród internautów, a także stał się bohaterem real-time marketingowych kreacji wielu marek.

I choć początkowo internauci i marki żartowali sobie z laguna, to jego popularność została też wykorzystana w szczytnym celu. W ubiegły weekend niektóre krakowskie kawiarnie, piekarnie, a także restauracje zainicjowały akcję, w ramach której część zysku ze sprzedaży rogali (czyli lagunów ;)) przekazano na konto Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 

PS

W styczniu br. social media zalały zdjęcia i relacje osób, które kontynuują lub dopiero rozpoczynają przygodę z morsowaniem. Nie trzeba było długo czekać na reakcje marek, które postanowiły odnieść się do nowego trendu.

PS2

Inne, ciekawe przykłady RTM'owych kreacji znajdziecie tutaj.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij