Zegar Klimatyczny na Dzień Ziemi

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zegar Klimatyczny na Dzień Ziemi

Globalne ocieplenie to fakt. Jego efekty możemy obserwować gołym okiem, a teraz zbliża się kolejny symboliczny moment – dzień, w którym temperatura Ziemi wzrośnie o 1,5°C w stosunku do ery przedprzemysłowej. Godzina zero nastąpi… za niecałe 7 lat!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ustanowionym przez ONZ Dniu Ziemi organizatorzy 4. festiwalu BNP Paribas Green Film Festival wraz z gośćmi: Przedstawicielem i Prezesem UN Global Compact w Polsce, współorganizatora Festiwalu, Kamilem Wyszkowskim, prezesem Fundacji Green Festival Grzegorzem Dukielskim oraz panem Andrzejem Łazęckim – dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa zapraszają na inaugurację instalacji ZEGARA KLIMATYCZNEGO poprzedzoną krótkim briefingiem.

Zegar klimatyczny to projekt edukacyjny, który ma przyczynić się do zmotywowania nas wszystkich do działań na rzecz ograniczenia emisji CO2, zarówno poprzez zmianę zachowań indywidualnych, jak i zbiorowych. Zegar klimatyczny wskazuje czas, jaki pozostał, aby wyzerować nasze emisje CO2, jeśli chcemy, aby temperatura na Ziemi nie wzrosła o więcej niż 1,5°C w stosunku do ery przedprzemysłowej — wartość ta uznawana jest przez naukowców z IPCC za stosunkowo bezpieczną dla życia na Ziemi.

Symboliczne odliczanie do godziny zero trwa już teraz w Internecie na www.zegarklimatyczny.pl, a od 22 kwietnia będzie ono także widoczne każdego wieczoru (po godz. 21) na największym ekranie ledowym w Polsce — elewacji krakowskiej hali Tauron Arena. Zegar będzie działał przez kolejne 4 miesiące – czyli cały okres trwania Krakowskiego Panelu Klimatycznego, aż do 22 sierpnia 2021 r., kiedy to w Krakowie zakończy się festiwal filmowy BNP Paribas Green Film Festival.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij