Nowa funkcja Google Earth dobitnie pokazuje skutki zmian klimatu

Nowa funkcja Google Earth dobitnie pokazuje skutki zmian klimatu

Koncern Google wprowadził do swojej aplikacji Google Earth nową funkcję – Timelapse. W ramach narzędzia możemy zapoznać się z historycznymi zdjęciami satelitarnymi Ziemi nałożonymi na trójwymiarową mapę, a co za tym idzie – zobaczyć realne skutki zmian klimatu.

Choć o zmianach klimatu mówi się już od kilku dobrych lat, to dla niektórych topnienie lodowców czy zanikanie lasów to niestety wciąż abstrakcja. Być może z myślą o takich osobach powstała nowa funkcja Google Earth.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W aplikacji pojawiło się bowiem nowe narzędzie, które pokazuje jak na przestrzeni kilku-, kilkunastu lat zmieniało się określone miejsce. Funkcja Timelapse została opracowana na bazie 24 milionów zdjęć satelitarnych z ostatnich lat i pozwala cofnąć się nawet do 1984 roku. 

Narzędzie Timelapse podzielone jest na kilka kategorii tematycznych – m.in. zmieniające się lasy, ocieplająca się planeta czy też ekspansja miast. Co ciekawe, dzięki funkcji możemy też zwiedzić poszczególne miejsca na całym świecie. 

Przedstawiciele Google Earth nie ukrywają, że nowa funkcja ma na celu pokazanie zmian, jakie zaszły na Ziemi przez ostatnie dziesięciolecia, a co za tym idzie – otworzenie oczu niektórym osobom, które nie wierzą w zmiany klimatu.

PS

Fiński magazyn Helsingin Sanomat zainicjował niekonwencjonalną akcję, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na zmiany klimatu. W ramach inicjatywy projektanci gazety stworzyli czcionkę, która „topnieje”.

PS2

W kilku miastach stanu Floryda w USA pojawiła się seria wykonanych z wosku rzeźb, które pod wpływem słońca rozpuszczały się – w ten sposób proekologiczne organizacje zwracają uwagę na problem globalnego ocieplenia.

PS3

4 stopnie to z pozoru tak niewiele, a jednak tak dużo. IKEA w eksperymencie przeprowadzonym w jednym ze swoich sklepów pokazuje, jak uciążliwe mogą być zmiany klimatu, jeśli nie podejmiemy żadnych działań zapobiegawczych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij