Sukces programu stażowego – nowe twarze w Media Choice

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Sukces programu stażowego – nowe twarze w Media Choice

Pod koniec kwietnia zakończył się program stażowy domu mediowego Media Choice. Dzięki niemu studenci i absolwenci uczelni wyższych mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą każdego działu firmy, która zajmuje się kompleksowym planowaniem i realizacją kampanii mediowych.

Program stażowy rozpoczął się jeszcze pod koniec zeszłego roku konkursem pod hasłem „Your career – your choice”. Wzięła w nim udział niemal setka kandydatów, przesyłających kompletne zadania rekrutacyjne. W trzyetapowym procesie wyłoniono kilka najlepszych osób, którym zaproponowano odbycie płatnego stażu. Dwie z nich zostały właśnie etatowymi pracownikami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Była to wielka szansa na rozwój, dzięki której uświadomiłem sobie, jak czystą teorię ze studiów i kursów można wykorzystać w prawdziwych kampaniach. Dopiero tutaj tak naprawdę przekonałem się, na czym polega praca specjalisty ds. SEM czy media plannera – mówi jeden z laureatów, Maciej Raszke.

Doświadczenie w praktycznych zadaniach

Autorski program stażowy Media Choice stworzył możliwość wyboru indywidualnej ścieżki rozwoju zawodowego. Dla uczestników zaplanowano bogaty harmonogram szkoleń, kursów oraz praktycznych zadań, których celem było przygotowanie do płynnego wejścia na rynek pracy. Każdy z nich miał możliwość szczegółowego poznania specyfiki wszystkich działów – od planowania i zakupu mediów, poprzez realizację kampanii, brand content & pr, a także new business. Zwieńczeniem było uzyskanie cennych certyfikatów w zakresie Google Ads, social ads oraz analityki internetowej.

– Jedną z najcenniejszych rzeczy podczas stażu była właśnie różnorodność i ciekawy rozkład zajęć. Dzięki temu mogłam sprawdzić się w wielu obszarach i uczyć się od kilku specjalistów – dodaje druga z laureatek, Ewa Jąkała.

Kolejna edycja już niebawem

W związku z dużym powodzeniem programu stażowego Media Choice już planuje przeprowadzenie kolejnej edycji w sezonie wakacyjnym.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni poziomem kandydatów. Zarówno jeśli chodzi o same zgłoszenia, jak i projekty wykonywane podczas stażu. Mamy nadzieję, że zatrudnione osoby niedługo staną się samodzielnymi specjalistami. Cieszymy, że tak sprawnie udało się zorganizować ten projekt, mimo pracy w trybie hybrydowym – mówi Łukasz Matyński, head of client service & partner w Media Choice.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij