Muzeum Van Gogha zamienia prace artysty w… perfumy

Muzeum Van Gogha zamienia prace artysty w… perfumy

Muzeum Van Gogha zaczęło współpracę z brytyjską wytwórnią Floral Street – celem jest stworzenie wspólnej kolekcji tematycznych zapachów.

Pachnieć jak słynne „Słoneczniki" lub "„Gwiaździsta noc"? Do współpracy nad produkcją wyjątkowych zapachów zaproszono mistrza perfumiarstwa z Floral Street, który pomoże stworzyć specjalne kompozycje, inspirowane arcydziełami artysty.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Chcemy zaoferować świeży i zupełnie inny sposobu na poznanie sztuki Van Gogha - mówi Emilie Gordenker, dyrektor generalna Muzeum Van Gogha.

Kuratorzy muzeum, choć nie są bezpośrednio zaangażowani w komponowanie zapachów, będą dostarczać jak najbardziej precyzyjne informacje dotyczące życia artysty. „Niezwykle ważne jest, aby reputacja Van Gogha, jego sztuki i muzeum była chroniona, a także traktowana z wielkim szacunkiem” – powiedział kierownik ds. licencjonowania muzeum, Marijn Veraart.

Choć trudno sobie wyobrazić, jak można zamienić obraz w zapach, nie dziwi nas fakt, że muzeum nawiązało kolejną tego typu współpracę. Wcześniej instytucja z Amsterdamu tworzyła kolekcje butów z marką Vans, limitowane walizki dla Samsonite, a nawet...przyczyniło się do stworzenia kolekcjonerskiej wersji gry Monopoly.

Pierwsze perfumy trafią do sprzedaży już w sierpniu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij