Nowa odsłona dwóch konkursów KTR i Innovation 2021

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nowa odsłona dwóch konkursów KTR i Innovation 2021

Choć każdy z projektów jest nadal odrębny w swoich założeniach i idei, razem stanowią odzwierciedlenie procesu twórczego. Efekt nowej strategii to, na poziomie wizualnym, ujednolicone graficznie strony internetowe oraz zgrane równolegle terminarze obu konkursów.

– Do tej pory flagowe konkursy organizowane przez SAR miały swoją oddzielną orbitę, po której się poruszały. Spojrzeliśmy na nasze projekty z innej perspektywy i na nowo osadziliśmy je względem siebie. Traktujemy je jako etapy procesu twórczego, który poddawany jest różnym ocenom. Zaczynając od fazy innowacji, w której idea, przecierając nowy szlak, musi zmierzyć się z zastanym kontekstem i dostępnymi narzędziami. Przez fazę ewaluacji kreatywności, w której ocenia się aktualność i trafność danego rozwiązania, aż po ewaluację efektywności, w której można przyjrzeć się jakości i częstotliwości interakcji oraz zaobserwować skalę biznesowej zmiany – podkreśliła Anna Zimecka, dyrektor projektów SAR.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Strategiczna zmiana ma swoje odzwierciedlenie w warstwie wizualnej oraz technicznej. Zarówno KTR jak i Innovation otrzymały nowe, ujednolicone i uproszczone strony internetowe, co ma sprzyjać intuicyjności i nawigacji w projektach. Nastąpiły także zmiany w formularzach i regulaminach oraz pojawiły się nowe funkcjonalności na platformie zgłoszeniowej, m.in. po zamknięciu zgłoszenia pojawiają się propozycje zgłoszeń do innych kategorii w KTR i Innovation.

Same projekty, choć zachowały swój charakter, również zawierają nowe elementy.

KTR

– To, co najważniejsze w edycji KTR 2021, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na pomysły, które wyróżniły się w komunikacji i rozwiązały jakiś problem. A rolą KTR jest nagradzanie kreatywności, która angażuje. Druga ważna zmiana wiąże się z nową kategorią – Creative Strategy. Zapraszamy strategów do zapoznania się z regulaminem i podkategoriami, a wszystkich do zgłaszania kampanii do nowej kategorii. Ewolucyjne zmiany dokonają się w każdej z sekcji KTR: Communication, Design, Craft, Technology, ale konkurs nadal będzie o genialnych talentach.

I mam nadzieję, że pozostanie jeszcze długo jedynym projektem, który docenia tak szerokie spektrum twórców i ich prac – od pojedynczej ilustracji, przez doskonałe produkcje reklamowe, aż do kreatywnego wykorzystania technologii. – podkreślił Maciej Waligóra, przewodniczący Zarządu KTR, executive creative director DDB Warszawa.

Kreatywność, która angażuje, będzie hasłem przewodnim w tegorocznej komunikacji KTR, opartej o emocje. Wkrótce powstanie aplikacja na Instagram – maska AR, która odzwierciedli emocje pojawiające się na twarzy wybranej osoby. Maska będzie dostosowana do wybranej koncepcji graficznej – każdy grymas na twarzy zmodyfikuje elementy świata wizualnego stworzonego dla projektu.

Innovation

– Innovation to konkurs, w którym patrzymy w przyszłość, oceniamy te prace i projekty, które wnoszą nową, niespotykaną dotąd wartość do świata biznesu i komunikacji. To integralna część całego kalendarza wydarzeń SAR. Dzięki zdefiniowaniu wszystkich kategorii konkursów, w szczególności KTR i Innovation, projekty wzajemnie się uzupełniają, a zgłaszający otrzymali jasne wskazówki, gdzie kwalifikują się ich kampanie. W konkursie Innovation mamy 3 kategorie: Biznes, Komunikacja i Media, a w każdej z nich najważniejszą wartością, którą będziemy oceniać jest innowacyjność i odwaga w eksplorowaniu nowych rozwiązań – powiedział Błażej Soniewicki, członek komitetu organizacyjnego Innovation i managing partner startupu mediowego E-Contenta.

Innovation, podobnie jak KTR, zachowuje indywidualną komunikację. W tej edycji wykorzystany został motyw 22 Arkan Wielkich, czyli kart tarota, ale potraktowanych z lekkim przymrużeniem oka.

Ważne daty w konkursach:

  • I termin zamknięcia Zgłoszeń (Early Birds) – do 16 lipca 2021
  • II termin zamknięcia Zgłoszeń – do 10 września 2021
  • Obrady Jury – październik
  • Gala – listopad

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij