Volkswagen Polska uruchomił na stronie konfigurator jazdy próbnej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Volkswagen Polska uruchomił na stronie konfigurator jazdy próbnej

Volkswagen Polska uruchomił na swojej stronie konfigurator jazdy próbnej. Zaproponował klientom takie rozwiązanie jako pierwsza marka samochodowa na rynku. To kolejny projekt dla Volkswagen Polska tworzony przez Artegence.

– W badaniu Digital Customer Journey, które przeprowadziliśmy wspólnie z domem mediowym PHD, Klienci automotive bardzo wyraźnie wskazywali, jak ważna jest jazda testowa w procesie zakupowym. Wielu jednoznacznie mówiło, że podczas jazdy podejmuje finalną decyzję o zakupie auta. Jednocześnie Klienci podkreślali, że zapisując się na test auta oczekują więcej szczegółów dotyczących samochodu, którym będą jeździć. Mają swoje preferencje co do modelu, silnika czy nawet wersji wyposażenia i szukają auta, które im odpowiada. W ramach warsztatów z Artegence wypracowaliśmy koncept, który umożliwia odbycie jazdy próbnej dokładnie takim Volkswagenem, o jakim marzą. Niezwykle istotne dla nas jest spojrzenie na takie rozwiązania z punktu widzenia Klienta, stąd duży nacisk na UX aplikacji i ciągłe testy działającego już rozwiązania, które pozwalają na jego doskonalenie. Pierwsze wyniki są niezwykle obiecujące i pokazują, ze narzędzie zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszych Klientów – mówi Michał Karpiński z Volkswagen Group Polska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Konfigurator jest dostępny pod adresem www.volkswagen.pl/jazdyprobne. Korzystając z niego, użytkownik może wybrać konkretny model samochodu, wersję wyposażenia, silnik i skrzynię biegów oraz może sprawdzić, u którego dealera jest możliwość odbycia testowej jazdy Volkswagenem o tych parametrach. Aby zniwelować wszelkie obawy klientów przed odbyciem jazd próbnych oraz podpowiedzieć im, o czym powinni wiedzieć przed taką jazdą, na stronie znajdują się również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, m.in. czy jazda próbna jest darmowa, jakie dokumenty trzeba podpisać przed jazdą, czy po jej odbyciu trzeba zatankować samochód, czy można podłączyć swój telefon do samochodu i wiele innych.

Współpraca Artegence z Volkswagen Polska trwa nieprzerwanie od 2017 roku. W jej ramach powstało wiele projektów, mających na celu przede wszystkim zwiększenie wygody korzystania z rozwiązań oferowanych klientom przez Volkswagena, m.in. wyszukiwarka samochodów dostępnych od ręki, kalkulator rat kredytowych czy przejście na nowy design na stronach VW.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij