Najmłodsi headhunterzy w historii rekrutują ekspertów z całego świata – startuje najnowszy projekt Fundacji K.I.D.S.

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Najmłodsi headhunterzy w historii rekrutują ekspertów z całego świata – startuje najnowszy projekt Fundacji K.I.D.S.

Specjaliści zostaną wybrani w nietypowy sposób. W rolę rekruterów wcielą się… dzieci! Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali rozpoczyna rewolucyjny projekt „Najmłodszy Headhunter na świecie”, w którym szuka nowych ekspertów.

Celem przedsięwzięcia jest precyzyjne dotarcie do profesjonalistów z różnych dziedzin i przekonanie ich do dołączenia w szeregi Fundacji K.I.D.S. oraz wsparcia działań na rzecz wdrażania innowacji w szpitalach m.in. VR czy telemonitoringu. Eksperci dzięki swojemu doświadczeniu mogą wesprzeć projekty odpowiadające potrzebom najmłodszych pacjentów. Jest to kolejna inicjatywa fundacji oparta na idei wolontariatu kompetencyjnego, z którego możliwości K.I.D.S. korzysta od samego początku istnienia. W jego ramach wolontariusz, bazując na swoim doświadczeniu, dzieli się swoją wiedzą i czasem i w ten sposób, wspiera merytorycznie zmiany w dziecięcych szpitalach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To innowacyjna akcja, w której mali headhunterzy wzięli udział w warsztatach design thinking, którego tematem był szpital przyszłości i wolontariat kompetencyjny. W ramach warsztatów dzieci spotkały się z profesjonalistami, którzy zapoznali je z zasadami przeprowadzania rekrutacji. Dowiedziały się, jaka jest rola portalu LinkedIn i jak ważne jest zaangażowanie nowych ekspertów w działania fundacji. Nauka technik rekrutacyjnych i autoprezentacyjnych pomogła dzieciom wczuć się w rolę headhunterów. W ramach warsztatu najmłodsi specjaliści przygotowali również serię zaproszeń w formie spersonalizowanych wideo, które zostaną rozesłane do kandydatów z całego świata za pomocą portalu LinkedIn.

Każdy specjalista wytypowany przez młodych rekruterów dowie się z filmu, czym zajmuje się fundacja i jak jego unikalne kompetencje mogą wesprzeć innowacyjne projekty K.I.D.S. Kolejnym etapem będzie rozmowa rekrutacyjna z małymi profesjonalistami. Każda zaproszona osoba, która zadeklaruje swoją gotowość do pomocy, zostanie wdrożona w aktualne działania fundacji, a później rozpocznie działalność wolontariusza-eksperta K.I.D.S.

Akcja, poza rekrutacją najwyższej klasy ekspertów, ma też na celu propagowanie idei wolontariatu kompetencyjnego i budowanie świadomości projektów fundacji wśród innych profesjonalistów na LinkedInie.

– Fundacja K.I.D.S. powstała na fundamencie idei wolontariatu kompetencyjnego. Nasze projekty są wspierane przez prawie 200 wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas oraz dzielą się swoim doświadczeniem, aby wspólnie zmieniać szpitale w nowoczesne placówki przyszłości. Fundacja przy każdym projekcie bierze pod uwagę potrzeby i głos dzieci. Stąd pomysł, żeby to właśnie one zaprosiły do działania ekspertów, którzy mogą sprawić, że szpitale staną się bardziej przyjaznym miejscem, w którym łatwiej wraca się do zdrowia. I tak zrodziła się akcja „Najmłodszy headhunter na świecie” – dzieci z doświadczeniami szpitalnymi i dzieci naszych wolontariuszy niesamowicie zaangażowały się w projekt i weszły w rolę headhunterów, a ich kreatywność i szczerość pozwoliły stworzyć bardzo autentyczne, czasem wzruszające, czasem zabawne, a jednocześnie bardzo profesjonalne rekrutacyjne zaproszenia. Mamy nadzieję, że dzięki temu powiększymy grono osób i firm zaangażowanych w plany Fundacji K.I.D.S. – komentuje Dagmara Witek-Kuśmider, wiceprezes Fundacji K.I.D.S., Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali

W zorganizowanie warsztatów i nagrań zaangażowali się pro bono eksperci oraz Centralny Dom Technologii, Papaya Films oraz MSL i Publicis, które na stałe wspierają fundację K.I.D.S.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij