Dominik Wójcik jako head of AI & machine learning solutions w GroupM

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dominik Wójcik jako head of AI & machine learning solutions w GroupM

GroupM utworzyła stanowisko head of AI & machine learning solutions. Obejmie je Dominik Wójcik, który w nowej roli skupi się m.in. na rozwoju usługi Copilot, czyli systemu programatycznego zakupu mediów cyfrowych wykorzystującego sztuczną inteligencję.

Dominik Wójcik objął stanowisko head of AI & machine learning solutions w GroupM. Będzie koordynował prace nad usługami i narzędziami wykorzystującymi uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, w tym m.in. Copilot, czyli system programatycznego zakupu mediów bazujący na AI. Zajmie się też budową algorytmów na potrzeby klientów. Dominik Wójcik ma popularyzować wiedzę nt. AI w agencjach grupy, będzie w tym zakresie współpracował m.in. z utworzonym niedawno działem Data & Tech pod kierunkiem Łukasza Pytlewskiego.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dominik Wójcik do tej pory odpowiadał za dział realizacji kampanii w agencji Plista (sieć reklamy natywnej), a także za wdrożenia technologiczne i tworzenie nowych produktów w ramach tej marki. Kierował dwoma zespołami zajmującymi się obsługą agencji grupy. Dodatkowo zajmował się rozwojem innowacyjnych formatów reklamowych (gaming oraz formaty InImage) w ramach oferty mSpark, czyli współtworzonej przez GroupM platformy skupiającej start-upy z rynku mar-tech.

Dominik Wójcik będzie łączył dotychczasową rolę nowymi zadaniami. Awansowany manager GroupM pracuje w branży reklamowej od 8 lat, zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. w Nielsenie, gdzie zajmował się badaniami marketingowymi. Od blisko 7 lat związany pracuje dla GroupM. Dominik Wójcik raportuje do Tomasza Piątkowskiego, czyli szefa obszaru digital i członka zarządu GroupM. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij