Kto pokryje koszty podatku cyfrowego? Użytkownicy. Wchodzą podwyżki cen na Google Ads

Reklama internetowa

partnerem merytorycznym działu jest AdForm

Kto pokryje koszty podatku cyfrowego? Użytkownicy. Wchodzą podwyżki cen na Google Ads

Google wprowadza w życie to co zapowiedziało jakiś czas temu - wzrastają ceny za wyświetlanie reklam na jego platformach, aby użytkownicy pokryli część kosztów podatku cyfrowego. Podwyżka dotyczy na razie Google Ads i reklam emitowanych na YouTube.

Już w 2019 roku dużo mówiło się o podatku cyfrowym, który miał zostać wprowadzony od kwietnia 2020 roku. Podatek ten obejmuje największe firmy technologiczne, których przychód przekroczy globalnie 500 mln funtów w ciągu roku. Powodem decyzji są nowe regulacje podatkowe wprowadzone w tych krajach i wyższe koszty operacyjne.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podatek będzie dotyczył oczywiście takiego giganta jak Google, który w pierwszej kolejności przychodzi na myśl, gdy myślimy o najbogatszych firmach technologicznych. Jednak ci co myśleli, że koszty będzie ponosić sama firma, mogą się zdziwić – okazuje się, że to użytkownicy będą się dorzucać do tej daniny. Konkretnie pieniądze będą pochodzić z reklam Google Ads.

O ile zatem będziemy płacić więcej za reklamy? 2% to wysokość podwyżki reklam emitowanych w Wielkiej Brytanii, Francji, Indiach, Hiszpanii i we Włoszech. Natomiast w Austrii i Turcji ceny pójdą w górę aż o 5% – w tym wypadku wyższa kwota ma wynikać ze znaczącego wzrostu złożoności przepisów w tych krajach i kosztów związanych z ich przestrzeganiem. 

Nowe opłaty w wymienionych krajach wejdą w życie od 1 października 2021 roku i będą dotyczyć nie tylko reklam zakupionych przez Google Ads, ale i tych w serwisie YouTube.

Jak informuje Google, opłaty te będą doliczane do kosztów kampanii Google Ads na koniec każdego miesiąca i zostaną uiszczone przy kolejnym obciążeniu, jeżeli korzysta się z płatności automatycznych i fakturowania miesięcznego. Jeśli korzystamy z płatności ręcznych i przedpłat, dodatkowa opłata będzie naliczona po całkowitym wykorzystaniu płatności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij