Załoga linii lotniczej EasyJet będzie zakładała uniformy wykonane z przetworzonych plastikowych butelek

Załoga linii lotniczej EasyJet będzie zakładała uniformy wykonane z przetworzonych plastikowych butelek

Coraz więcej linii lotniczych stara się jak najbardziej redukować swój negatywny wpływ na środowisko. Jedną z takich firm jest easyJet, która ogłosiła, że swoim pracownikom będzie zapewniać służbowe stroje wykonane wyłącznie z materiału pochodzącego z przetworzonych plastikowych butelek.

EasyJest, mając świadomość negatywnego wpływu transportu lotniczego na środowisko, stara się wprowadzać coraz więcej ekologicznych rozwiązań. W programie Travel Better firma w pierwszej kolejności skupia się na ograniczeniu emisji dwutlenku węgla z paliwa używanego podczas lotów. Kolejnym proekologicznym działaniem firmy jest produkcja innowacyjnych strojów dla pilotów i pracowników pokładowych. Uniformy będą uszyte z materiału wyprodukowanego z plastikowych butelek.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Każdy uniform pracownika easyJet zostanie wykonany z 45 butelek plastikowych. Oznacza to, że w ciągu pięciu lat projekt będzie w stanie ochronić środowisko przed 2,7 mln odpadów w postaci zużytych butelek plastikowych. Produkcja odzieży z takiego materiału oznacza także zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 75 procent.

Dodatkowo zmienią się także detale dotyczące strojów pracowników easyJet. Plastikowe guziki zostaną zastąpione metalowymi, natomiast kołnierzyki będą modelowane dzięki tekturowym, a nie plastikowym usztywniaczom. Załoga samolotu będzie przechowywała swoje uniformy w pokrowcach wykonanych z materiałów biodegradowalnych.

Produkcją innowacyjnych strojów zajmie się firma Tailored Image z Irlandii Północnej. Nowe uniformy mają być nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale także bardziej wytrzymałe i wygodniejsze dzięki większej elastyczności materiału. Nowe stroje mają trafić do pracowników easyJet już w sierpniu tego roku i według zapowiedzi producenta, mają służyć im znacznie dłużej niż dotychczasowe stroje.

PS 

EasyJest to nie jedyna firma lotnicza, która wprowadziła ostatnio innowacje w związku ze strojami służbowymi swoich pracowników. SkyUp, czyli największa ukraińska linia lotnicza całkowicie odmieniła zestawy strojów stewardes, tym samym znacznie wpływając na wygodę swoich pracownic. Kobiety mogą pracować w luźnych garniturach i sportowych butach. Odtąd ukraińskie stewardesy mogą poczuć się przede wszystkim komfortowo w strojach, w których nieraz spędzają nawet kilkanaście godzin na pokładzie samolotu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij