20 tys. uchodźców z Afganistanu znajdzie darmowe zakwaterowanie dzięki Airbnb

20 tys. uchodźców z Afganistanu znajdzie darmowe zakwaterowanie dzięki Airbnb

Tysiące uchodźców usiłuje znaleźć bezpieczne zakwaterowanie z dala od Afganistanu. Na sytuację zareagowała firma Airbnb, która ogłosiła, że pokryje koszty inicjatywy mającej na celu znalezienie zakwaterowania dla Afgańczyków.

Po tym, jak stolica Afganistanu została zajęta przez talibów, tysiące Afgańczyków usiłowało w ostatnich dniach opuścić kraj, by udać się w bezpieczne miejsce. Airbnb, internetowy serwis umożliwiający wynajem lokali od osób prywatnych, postanowił włączyć się w pomoc uchodźcom. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Firma ogłosiła, że zapewni zakwaterowanie 20 tys. uchodźców z Afganistanu, którzy poszukują bezpiecznego schronienia poza swoim krajem. Kwatery mają się znajdować w różnych miejscach na całym świecie. Serwis będzie współpracował ze swoją organizacją non-profit Airbnb.org i agencjami przesiedleńczymi, aby znaleźć dla uchodźców krótko- i długoterminowe zakwaterowanie. Gospodarze mają zaoferować miejsca pobytu w niższych cenach lub całkowicie za darmo.

O akcji poinformował na Twitterze dyrektor generalny Airbnb Brian Chesky. 
– Mam nadzieję, że to zainspiruje innych liderów biznesu do zrobienia tego samego. Nie ma czasu do stracenia – dodał.

Airbnb.org, a także sam Brian Chesky przeznaczyli już fundusze na przesiedlenie Afgańczyków. Dotąd udało się znaleźć zakwaterowanie dla uchodźców w Sacramento, Północnej Wirginii, Cleveland, Dallas, Waszyngtonie i New Jersey.

Airbnb podkreśla, że jest to jeden z największych kryzysów humanitarnych i jeśli będzie ewoluował, firma dostosuje się do sytuacji, aby w razie potrzeby rozwijać inicjatywę i wsparcie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij