Ford stworzył „Bardzo Gejowskiego Range Raptora” w odpowiedzi na homofobiczny komentarz

Ford stworzył „Bardzo Gejowskiego Range Raptora” w odpowiedzi na homofobiczny komentarz

Ford Germany zaprezentował specjalną – „Bardzo gejowską” wersję swojego popularnego Range Raptora. Nowa odsłona samochodu powstała w odpowiedzi na homofobiczny komentarz w mediach społecznościowych, w którym stwierdzono, że poprzedni kolor jest „gejowski”.

Do homofobicznego komentarza pod zdjęciem Forda w kolorze „Performance Blue”, marka postanowiła odnieść się w żartobliwy sposób. Na swoim Twitterze Ford napisał: „Very Gay był komplementem, prawda?”, a następnie opublikował nowe zdjęcia jeszcze „bardziej gejowskiego” koloru samochodu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ford, po stworzeniu animacji przedstawiającej „prawdziwy gejowski” kolor samochodu, postanowił odtworzyć tęczowy model w rzeczywistości.

Nowy „Very Gay Raptor” zwraca uwagę swoimi złotymi, błyszczącymi barwami. Znamienny motyw tęczy rozciąga się po bokach i z tyłu samochodu, gdzie zwieńczony jest dużym różowym sercem z logo Forda w środku. Modyfikacja Range Raptora zajęła zespołowi Forda ponad 60 godzin, a najbardziej czasochłonne okazało się owijanie samochodu 30 metrami kwadratowymi błyszczącej złotej folii.

Ford „Very Gay Raptor“ im Kölner CSD

Ford „Very Gay Raptor“ im Kölner CSD

Zaangażowanie marki w kwestię społeczności LGBTQ+ pojawiło się już wiele lat wcześniej. W 1998 roku Ford pokrył tęczowymi kolorami Forda KA, aby uczcić swój pierwszy udział w Christopher Street Day – niemieckim odpowiedniku Parady Równości.

Ford włączył się również w tegoroczną paradę na rzecz społeczności LGBTQ+, wprowadzając „Very Gay Raptor” jako swój oficjalny pojazd. Wyjątkowy samochód wzbudził spore zainteresowanie ludzi, którzy chętnie fotografowali się na tle tęczowego Raptora.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij