Stanisław Lem powraca z gwiazd na festiwal przyszłości

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Stanisław Lem powraca z gwiazd na festiwal przyszłości

10 września 2021 r. w Krakowie rozpoczyna się Festiwal Bomba Megabitowa, którego motywem przewodnim są obchody 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Specjalnie na tę okazję Audioteka przygotowała premierę swojej najnowszej superprodukcji, zrealizowanej na podstawie książki „Powrót z gwiazd”. 12 września o 19:30, w Centrum Kongresowy ICE uczestnicy festiwalu będą mogli przenieść się w świat zbetryzowanych ludzi, praktycznie pozbawionych emocji, razem z głównym bohaterem futurystycznej powieści – Halem Breggiem, w rolę którego wcielił się Marcin Czarnik. To wszystko odbędzie się przy dźwiękach prawdziwie kosmicznych brzmień. Nowa superprodukcja to nie jedyna niespodzianka, jaką Audioteka przygotowała dla miłośników Stanisława Lema. Członkowie Audioteka Klub mogą też słuchać cyklu podcastów Wojciecha Orlińskiego pt. „Nowa Lemologia”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwszy odcinek jest dostępny nieodpłatnie w aplikacji. Cywilizacja bez lęku i agresji, w której ludzie nie pracują, a ich główne zajęcie to oddawanie się rozrywkom – to brzmi jak obietnica wspaniałego świata, ale czy na pewno bylibyśmy szczęśliwi w takiej rzeczywistości? W „Powrocie z gwiazd” Stanisław Lem zdecydowanie polemizował z utopijną wizją idealnego społeczeństwa. Podobne odczucia ma Marcin Czarnik, który w superprodukcji Audioteki wciela się w postać Hala Bregga – astronauty, powracającego na Ziemię po wyprawie badawczej w okolice gwiazdy Fomalhaut. Choć według czasu pokładowego minęło jedynie 10 lat, zjawisko dylatacji sprawiło, że na naszej planecie minęło ich 127. Breggowi trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości, nie tylko ze względu na ogromny postęp technologiczny, ale przede wszystkim postawę ludzi praktycznie pozbawionych emocji.

– Z okazji obchodów 100. rocznicy urodzin Lema chcieliśmy przygotować dla użytkowników Audioteki coś naprawdę wyjątkowego. Zdecydowaliśmy się na realizację superprodukcji na podstawie „Powrotu z gwiazd”, ponieważ jest to jedna z ważniejszych pozycji w literackim dorobku autora, której przekaz wciąż pozostaje aktualny. Lem przestrzega przed manipulacją, która zwłaszcza teraz, przy wykorzystaniu współczesnych, masowych środków przekazu, stała się szczególnym zagrożeniem – mówi Monika Bazdyga, Head of Marketing w Audiotece.

W najnowszej superprodukcji Audioteki, w reżyserii Waldemara Raźniaka, usłyszymy aktorów związanych z Teatrem Starym w Krakowie, w tym Marcina Czarnika w roli głównej oraz m.in. Magdalenę Koleśnik i Sandrę Drzymalską. Fani twórczości Stanisława Lema oraz osoby, które dopiero planują się z nią zapoznać, mogą też słuchać podcastów z cyklu „Nowa Lemologia”. Pierwszy odcinek poświęcony został „Cyberiadzie”, natomiast drugi – powieści „Niezwyciężony”. W przygotowaniu są kolejne, które będą ukazywać się co wtorek.

– Na temat Stanisława Lema mogę mówić godzinami. Wie o tym każdy, kto wpadł na jakieś moje spotkanie autorskie. Tym razem nie trzeba iść na spotkanie, wystarczy włączyć podcast. Jest to prawie dziesięć godzin pogadanek o moich najukochańszych książkach Mistrza. Kocham właściwie wszystkie, wybór był trudny. Staram się mówić o nich tak, żeby nie zdradzić żadnego zaskakującego zwrotu akcji i żeby w tych opowieściach coś dla siebie znalazł zarówno ktoś, kto z Lemem się zetknie po raz pierwszy, jak i po raz sto pierwszy – mówi Wojciech Orliński, autor cyklu podcastów „Nowa Lemologia”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij