Billie Eilish stawia warunki w branży mody: nigdy więcej futer

Billie Eilish stawia warunki w branży mody: nigdy więcej futer

Piosenkarka pojawiła się na tegorocznej MET Gali w sukni projektu Oscar de la Renta po tym, jak światowej sławy dom mody spełnił jej warunek. Odtąd przedsiębiorstwo ma całkowicie zrezygnować ze sprzedaży odzieży wykonanej z naturalnych materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Billie Eilish zadebiutowała na MET Gali w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku w obszernej brzoskwiniowej sukni projektu domu mody Oscar de la Renta. Piosenkarka wzbudziła zainteresowanie mediów nie tylko ze względu na swoją elegancką, dojrzałą stylizację, której styl diametralnie odbiega od luźnych, grunge’owych strojów sprzed paru lat. Pojawienie się Eilish na gali wiązało się z wielką zmianą modową – dziewczyna jako jedna z nielicznych młodych gwiazd zdołała wywrzeć zmianę na jednym z największych domów mody.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

19-letnia gwiazda pojawiła się na wydarzeniu, po tym, jak przekonała projektantów Oscar de la Renta, aby całkowicie zrezygnowali ze sprzedaży futer, udowadniając tym samym, jak wpływowe może być zdanie jednej z najbardziej rozchwytywanych gwiazd Hollywood.

Eilish, jako weganka, która niejednokrotnie podkreślała swoje zaangażowanie w działania na rzecz praw zwierząt, zaznaczyła, że wpływ, jaki wywarła na projektancie, wiele dla niej znaczy. W podziękowaniu, które zamieściła na swoim Instagramie, wyznała, że projekt sukni był urzeczywistnieniem jej pomysłów i wizji.

Piosenkarka wyraziła zachwyt z możliwości pojawienia się w kreacji, ze świadomością, że w przyszłości dom mody Oscar de la Renta całkowicie zrezygnuje z futer.

– Jestem niezmiernie zachwycona, że dokonają się zmiany, które mają wpływ na większe dobro, nie tylko dla zwierząt, ale także dla naszej planety i środowiska. Jestem zaszczycona, że byłam katalizatorem zmian i zostałam wysłuchana w tej sprawie. Zachęcam wszystkich projektantów, aby zrobili to samo – dodała.

Wielkie wydarzenie i wielkie pieniądze

Słynna MET Gala, zwana też Costume Institute Gala lub Costume Institute Benefit to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych, którego przewodniczącą jest redaktor naczelna Vogue, Anna Wintour. Luksusowe przyjęcie corocznie skupia uwagę milionów widzów na całym świecie ze względu na wyszukane, zachwycające, a niejednokrotnie szokujące i kontrowersyjne kreacje gwiazd. Stroje celebrytów są projektowane z uwzględnieniem zaproponowanej przez organizatorów tematyki – w tym roku temat brzmiał „W Ameryce”.

Bilety na wydarzenie kosztują 30 tysięcy dolarów, a corocznie gala generuje kilkanaście milionów dolarów zysków ze sprzedaży wejściówek. Ostatecznie celem wielkiego modowego wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na Instytut Kostiumów Metropolitan Museum of Art. Muzealny Instytut utrzymuje się głównie dzięki światowej sławy celebrytom goszczącym na MET Gali. Szacuje się, że Anna Wintour w sumie zebrała już około 200 milionów dolarów na rzecz samego Instytutu. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij