Wyjątkowa wystawa fotografii CEWE Photo Award 2021 w centrum Wrocławia

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wyjątkowa wystawa fotografii CEWE Photo Award 2021 w centrum Wrocławia

Od 30 września do 22 października 2021 roku na wrocławskim rynku będzie można podziwiać prace laureatów największego na świecie konkursu fotograficznego CEWE Photo Award. W tegorocznej edycji zgłoszono ponad 600 000 zdjęć ze 170 krajów. Jurorzy, znani na całym świecie fotograficy, pod przewodnictwem francuskiego fotografa Yanna Arthusa-Bertranda, wyłonili zwycięzców w aż 10 kategoriach. Dodatkowo, tym razem tę unikalną wystawę wzbogacą prace Bartosza Stróżyńskiego.


Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Hasło przewodnie konkursu brzmi „Nasz świat jest piękny” i ma na celu inspirowanie miłośników fotografii do dzielenia się niezwykłymi momentami, uchwyconymi w kadrze.

– Liczba zgłoszonych prac to dla nas powód do ogromnej dumy i radości. Zależało nam na tym, by stworzyć przyjazną przestrzeń, w której pasjonaci będą mogli zaprezentować swoje zdjęcia szerokiej publiczności, czerpiąc przy tym inspirację od innych. Tak duży sukces kolejnej już edycji CEWE Photo Award to dowód na to, że fotografia jest ważnym środkiem artystycznej ekspresji, który pozwala ludziom na cieszenie się pięknem otaczającego świata każdego dnia, w rozmaitych sytuacjach – mówi Monika Michalska-Matusik, head of communication CEWE w Polsce.

Na wystawie pojawią się prace 10 laureatów w 10 kategoriach: architektura i technika, podróże i kultura, gotowanie i jedzenie, hobby i czas wolny, aerofotografia, sport, ludzie, natura, zwierzęta, krajobrazy.

Zdobywcą nagrody głównej został Manfred Voss, z pracą „Frozen Lighthouse”. Zdjęcie w magiczny sposób podkreśla piękno zimowej scenerii, łączącej ciepło-żółte światło latarni z lodowatymi, niebieskimi tonami.

– To absolutnie wspaniałe uczucie, wręcz niewiarygodne, że w końcu udało mi się wygrać największy konkurs fotograficzny na świecie – powiedział zwycięzca, odbierając nagrodę CEWE Photo Award 2021. Pod ogromnym wrażeniem byli także jurorzy, co też Ulla Lohmann, fotografka ekspedycyjna, wyraziła słowami: To wygląda jak z bajki!

Pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu CEWE Photo Award jest firma CEWE.

– Dbamy o zrównoważony rozwój i aktywnie wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy, by rozwijać się w przyjaznym świecie. Za każde zgłoszone zdjęcie, jako CEWE przekazaliśmy 10 eurocentów na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu uczestników, za co wszystkim pasjonatom fotografii i CEWE dziękuję, zebraliśmy aż 60 tys. euro  – mówi Ryszard Kanas, Dyrektor Generalny CEWE w Polsce.

Wystawa przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu potrwa prawie miesiąc, zapraszamy wszystkich chętnych na to niezwykłe spotkanie  ze sztuką, oczywiście bezpłatnie i o każdej porze. Więcej informacji o zwycięzcach oraz nagrodzonych pracach można znaleźć na stronie contest.cewe-fotoksiazka.pl/cewephotoaward-2021/pl_pl/p/winners#/.

Na wystawie będzie także możliwość zobaczenia fotografii wyróżnionych autorów z Polski oraz prac Bartosza Stróżyńskiego, który jest zawodowym fotografem i filmowcem specjalizującym się w produkcjach zimowych i podwodnych, od lat zafascynowany Arktyką i Antarktyką.

Wystawa CEWE Photo Award 2021 oraz prace Bartosza Stróżyńskiego zostaną zaprezentowane we Wrocławiu, na deptaku przy ul. Świdnickiej w dniach 30.09-22.10.2021 r.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij