Muzyka otwarta na osoby z niepełnosprawnościami. Koncert z tłumaczeniem na język migowy i transmisją na YouTube

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Muzyka otwarta na osoby z niepełnosprawnościami. Koncert z tłumaczeniem na język migowy i transmisją na YouTube

Fundacja Kultury bez Barier organizuje koncert Meli Koteluk w ramach projektu Rock’AD’Roll. Wydarzenie będzie transmitowany online na YouTube oraz Facebooku. Transmisja będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób z problemami słuchu.

Koncert Meli Koteluk, który odbędzie się w czwartek, 21 października, o godz. 19:00 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, jest częścią projektu Rock’AD’Roll, którego celem jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób niewidomych i g/Głuchych*. W ramach projektu, osobom niewidomym i niedowidzącym udostępniane są wizualne kody muzyki poprzez audiodeskrypcję teledysków i okładek płyt. Dla osób g/Głuchych organizuje się również koncerty i przekłady tekstów utworów muzycznych na polski język migowy. Za przekład utworów Meli Koteluk odpowiadają tłumacze Fundacji Kultury bez Barier.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ogólnodostępna transmisja koncertu

W koncercie Meli Koteluk udział może wziąć każdy, bez względu na miejsce w którym się znajduje, niepełnosprawność, wiek czy sytuację materialną. Całkowicie darmowa transmisja koncertu na żywo dostępna będzie online, 21 października o godz. 19:00 na kanałach YouTube i Facebook Fundacji Kultury bez Barier oraz Rock’Ad’Roll.

– Dostęp do kultury, również muzyki jest podstawowym prawem każdego z nas – bez względu na stopień niepełnosprawności czy sytuację materialną. Przełamywanie barier w tym zakresie to główny cel organizowanego przez nas projektu Rock’AD’Roll. Po fantastycznych koncertach w poprzednich latach – Czesława Mozila oraz Grubsona, tym razem na najbardziej dostępnej scenie w Polsce wystąpi Mela Koteluk. W pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz transmitowany na YouTube koncert będzie zupełnie nowym, muzycznym doświadczeniem – mówi Anna Żórawska, prezeska Fundacji Kultury bez Barier.

W ramach tegorocznej edycji Rock’AD’Roll zaplanowano również, w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, odsłuchy płyt „Sticky fingers” The Rolling Stones (25 października) oraz „Led Zeppelin IV” Led Zeppelin (4 grudnia). Dostępne odsłuchy odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Partnerami projektu Rock’AD’Roll są Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, Akademia Młodych Głuchych oraz Arto Music&Media. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

* „Głuchy” pisany wielką literą oznacza członka określonej mniejszości językowej, dla której język migowy jest pierwszym językiem, natomiast „głuchy” pisany małą literą oznacza człowieka, u którego stwierdzono niedosłuch wysokiego stopnia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij