TikTok wspiera kampanię „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” i walczy z dyskryminacją kobiet

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
TikTok wspiera kampanię „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” i walczy z dyskryminacją kobiet

Platforma podjęła współpracę z ekspertami i organizacjami przeciwdziałającymi wykluczeniom, by zwiększać społeczną świadomość i zachęcać do wspólnego tworzenia bezpiecznej przestrzeni cyfrowej.

Bezpieczeństwo i swoboda wyrażania siebie to dla TikToka największy priorytet. Platforma stale edukuje i wspiera swoich użytkowników poruszając tak istotne dla nich tematy jak, między innymi, przeciwdziałanie zastraszaniu, zaburzenia odżywiania, dobrostan psychiczny czy internetowe wyzwania i fałszywe treści.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Współpraca TikToka z ONZ Kobiety (UN Women) stojącą na straży równych praw kobiet, a także innymi instytucjami pozarządowymi należącymi do globalnego ruchu przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt (VAWG) jest świadectwem zaangażowania platformy w walkę o równość i dobre samopoczucie jej użytkowników. Do kampanii „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” TikTok zaangażował znaną na platformie psycholożkę @chorzewska_instaporadnia, która dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat przemocy ze względu na płeć.

– Bardzo mnie cieszy fakt, ze TikTok angażuje się w akcje, które nie tylko uświadamiają, ale niejednokrotnie pozwalają ofiarom wyjść z cyklu przemocy, zgłosić się po pomoc. Brak wsparcia i bycie ofiarą przemocy rodzi trwałe traumy i przyczynia się do powstania całego spektrum zaburzeń i problemów. Szukajcie pomocy, mówcie głośno i nie bójcie się zawalczyć o siebie! – komentuje @chorzewska_instaporadnia.

W ramach akcji TikTok przygotował także specjalne materiały edukacyjne, dotyczące przemocy ze względu na płeć, które udostępnione zostaną w Centrum Bezpieczeństwa TikToka.

– Naszym celem jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że to właśnie edukowanie naszej społeczności i dostęp do rzetelnych informacji pozwoli tworzyć nam przyjazną przestrzeń wolną od uprzedzeń. Z okazji międzynarodowej kampanii „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć”, rozpoczęliśmy współpracę z ONZ Kobiety, a także innymi organizacjami z całego świata podejmującymi problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt, aby utworzyć nową przestrzeń edukacyjną, zwiększyć poziom świadomości użytkowników TikToka, a także wspólnie zapewnić równą i swobodną strefę do wyrażania siebie – mówi Paula Kornaszewska, dyrektor operacyjny Europa Centralna i Wschodnia w TikTok.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij