FedEx Express wprowadza ofertę opakowań wielokrotnego użytku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
FedEx Express wprowadza ofertę opakowań wielokrotnego użytku

FedEx zakończył wdrażanie nowego typu opakowania wielokrotnego użytku, tym samym oferując bardziej zrównoważoną opcję dla przesyłek e-commerce w Europie.

Nowe opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach rozwijającego się rynku handlu elektronicznego, równocześnie promując zachowania konsumenckie z obszaru zrównoważonego podejścia. Zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów FedEx opakowanie jest bezpłatne, podobnie jak pozostałe opakowania różnej wielkości dostępne w portfolio firmy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Opakowanie wielokrotnego użytku FedEx, stworzone dla przesyłek o wadze do 2,5 kg, ma możliwość ponownego jego zamknięcia, tak by ułatwić zwroty zamówionych produktów bez konieczności wytwarzania dodatkowych odpadów. Nowe opakowanie wielokrotnego użytku oferowane jest w rozmiarach Small, Large i Extra-large. Dostępna jest również opcja, w której opakowania zostało wyściełane warstwą materiału w technologii bąbelkowej.

Dodanie produktów wielokrotnego użytku do naszej oferty opakowań może przynieść realną zmianę, promując pozytywną zmianę w sposobie myślenia i zachowania konsumentów. Chociaż w handlu elektronicznym nie zawsze udaje się unikać zwrotów, widzimy wśród konsumentów rosnącą świadomość potrzeby ograniczania liczby opakowań, oraz możliwość ich ponownego wykorzystania. Opakowanie wielokrotnego użytku to jeden ze sposobów, w jaki możemy ułatwić naszym klientom i odbiorcom ich produktów, dokonywanie zrównoważonych wyborów poprzez wprowadzenie rozwiązania, które minimalizuje ilość odpadów – powiedział David Canavan, chief operating officer, FedEx Express Europe.

Badanie Cross-Border E-Commerce Shopper Survey opublikowane w 2018 r. przez International Post Corporation* wykazało, że aż 60 procent kupujących wybrało opcję  „zgadzam się” lub „zdecydowanie zgadzam się” dla stwierdzenia, że chcieliby, aby opakowania e-commerce były zrównoważone. Nowy produkt został poddany szeroko zakrojonym testom wydajności, tak by nawet przy jego powtórnym użyciu, klienci nadal otrzymywali produkt o takiej samej wysokiej jakości, jakiej oczekują od FedEx, bez konieczności używania dodatkowej taśmy.

Rozwiązania wywodzące się z gospodarki obiegu zamkniętego stanowią ważny element podejścia FedEx do tematu zrównoważonego rozwoju. W związku z postawionym sobie celem osiągnięcia neutralności operacyjnej pod względem emisji CO2 w skali globalnej do 2040 r., europejski biznes przekształca praktyki stosowane w zaopatrzeniu, tak by włączyć w nie – i traktować je priorytetowo – kryteria zrównoważonego rozwoju.

Ponieważ FedEx Express zmierza w kierunku bardziej ekologicznego podejścia do tematu konsumpcji i produkcji, wprowadzenie opakowania wielokrotnego użytku jest tylko jednym ze sposobów, w jaki firma zachęca klientów i ich odbiorców do tego samego.

Przeczytaj więcej o ofercie opakowań FedEx Express i zamów tutaj opakowanie wielokrotnego użytku. Dowiedz się więcej o platformie Priority Earth i celu FedEx, jakim jest osiągnięcie neutralności operacyjnej pod względem emisji CO2 w skali globalnej do 2040 r. oraz o udziale FedEx Express Europe w inicjatywie Capital Equipment Coalition, promującej wydłużenie cyklu życia produktów i minimalizację wpływu na środowisko wysoce wyspecjalizowanych urządzeń zamawianych przez FedEx Express.

* Cross-Border E-Commerce Shopper Survey opublikowane przez International Post Corporation w  2018 r.: www.readkong.com/page/cross-border-e-commerce-shopper-survey-2018-2122056  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij