Pierwszy na świecie SMS trafi na aukcję w formie NFT

Pierwszy na świecie SMS trafi na aukcję w formie NFT

Vodafone sprzedaje pierwszego na świecie SMS-a. Wiadomość o treści „Merry Christmas”, wysłana w 1992 roku, trafi na aukcję w postaci niewymienialnego tokena. Firma przeznaczy środki ze sprzedaży NFT na pomoc dla uchodźców.

3 grudnia minęła 29 rocznica wysłania pierwszego na świecie SMS-a, którego nadawcą był Neil Papworth. Programista przesłał wówczas krótkie świąteczne życzenia za pośrednictwem wiadomości tekstowej m.in. Richardowi Jarvisowi – dyrektorowi Vodafone UK.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

fot. vodafone.co.uk

– Transmisja krótkiej wiadomości tekstowej prawie trzy dekady temu była decydującym momentem w historii technologii telefonii komórkowej. W 1999 roku, siedem lat po wysłaniu pierwszego SMS-a za pośrednictwem Vodafone, w końcu można było wysyłać wiadomości tekstowe przez wiele sieci, przyspieszając ich wykorzystanie i popularność – pisze firma na swojej stronie internetowej.

Brytyjski dostawca usług telekomunikacyjnych, jako „właściciel pierwszego na świecie SMS-a”, postanowił uczcić tamten historyczny moment, wystawiając na aukcji wiadomość tekstową w formie NFT.

„Pierwszy SMS” zostanie sprzedany na aukcji internetowej jako jedyny w swoim rodzaju token już 21 grudnia w Aguttes – pierwszym niezależnym domu aukcyjnym we Francji. Kupujący, który złoży najatrakcyjniejszą ofertę w kryptowalucie Ethereum, otrzyma na własność unikalną replikę oryginalnego protokołu komunikacyjnego, który został użyty do przesłania pierwszego na świecie SMS-a. 

Vodafone zapowiedział, że cały dochód ze sprzedaży NFT zostanie przekazany na UNHCR – Agencję ONZ ds. Uchodźców. W ten sposób firma chce wesprzeć 82,4 mln ludzi zmuszonych do opuszczenia swoich domów i cierpiących z powodu konfliktów i prześladowań.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Vodafone UK (@vodafoneuk)

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij