Super-Pharm zaszczepił 100 000 osób przeciwko COVID-19

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Super-Pharm zaszczepił 100 000 osób przeciwko COVID-19

Na początku grudnia media obiegła wiadomość o 30 000 zaszczepionych przeciwko COVID-19 w placówkach Super-Pharm. Z dnia na dzień ta liczba rosła (i wciąż rośnie), dobijając w tym tygodniu do rekordowych 100 000!

Jednak 100 000 to nie jedyna liczba, którą warto się chwalić. Szerszy bilans szczepień w punktach aptecznych pokazuje, że dzięki zaangażowaniu różnych sieci farmaceutycznych udało się zaszczepić niemal 700 000 osób, z czego ok. 1/7 stanowią „pacjenci” Super-Pharm. Jak twierdzi wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, jest duża szansa, że do końca 2021 roku farmaceuci wykonają 1 mln szczepień przeciw COVID-19*. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Dlaczego możemy uznać, że Polska jest wyjątkowa pod względem szczepień? Mimo, że wiele państw wyprzedza nas w rankingach odsetka osób zaszczepionych w skali kraju, Polska jako jeden z niewielu krajów w Unii Europejskiej oferuje możliwość szczepień w punktach aptecznych. Jeśli chodzi o Super-Pharm jest to aż 77.placówek na terenie całego kraju. Do tej pory rekordy biją punkty farmaceutyczne przy ul. Puławskiej w Warszawie – tam zaszczepiono ponad 8 000 osób, w Posejdonie w Szczecinie - 6 500 zaszczepionych oraz w warszawskim King Cross, gdzie na szczepienie zdecydowało się prawie 4 000 chętnych – mówi Artur Jędra, Doradca Zarządu ds. Farmaceutycznych Super-Pharm.

Na szczepienia decydują się zarówno młodzi, jak i starsi – a dowodem na to, że w staraniach o walkę z COVIDem wiek nie gra roli może być Pani Helena, która szczepionkę przyjęła mając 102.lata! W placówkach Super-Pharm wszyscy seniorzy mogą liczyć na wyjątkową opiekę i dostęp do ułatwionej rejestracji.  

Pomieszczenia, w których prowadzone są szczepienia w placówkach Super-Pharm dostosowano do wymogów punktu szczepień. Są one wyposażone w odpowiedni sprzęt medyczny oraz spełniają warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani są przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzymuje międzynarodowy certyfikat zaświadczający o przyjęciu szczepionki.

Na szczepienie w punkcie szczepień można zapisać się przez:

  • Dedykowaną infolinię Super-Pharm 222 730 730
  • Internetowe Konto Pacjenta,
  • ogólnopolską infolinię pod numerem telefonu 989,
  • e-rejestrację dostępną na stronie gov.pl/szczepimysie.

Informacje o rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dostępne są na oficjalnej stronie: gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

*źródło: mgr.farm/aktualnosci/czy-farmaceuci-zdolaja-wykonac-do-konca-roku-1-mln-szczepien/

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij