Pierwsza na świecie restauracja tylko dla posiadaczy NFT

Pierwsza na świecie restauracja tylko dla posiadaczy NFT

Prywatne kluby gastronomiczne to żadna nowość, jednak w przypadku Flyfish Club w Nowym Jorku innowacją jest karta członkowska w postaci niewymienialnego tokena (NFT).

Tokeny NFT wkroczyły już niemal do każdej sfery życia, a niedługo zastąpią także fizyczne karty członkowskie. Flyfish Club (FFC) to pierwszy na świecie klub gastronomiczny, do którego członkostwo jest nabywane za pomocą blockchaina jako token NFT. Pomysłodawcą Flyfish Clubu jest VCR Group, na czele którego stoi znany amerykański przedsiębiorca – Gary Vaynerchuk.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Choć wejściówka do ekskluzywnej restauracji ma postać cyfrową, klienci Flyfish Club będą mieli dostęp do prawdziwych posiłków i napojów. Do dyspozycji członków klubu będzie ekskluzywna restauracja, kameralna sala omakase, przestrzeń zewnętrzna, tętniący życiem koktajl-lounge czy też prywatna jadalnia.

Liczba kart członkowskich jest ograniczona – w sprzedaży jest 2650 podstawowych tokenów Flyfish Club Member i 385 droższych – Flyfish Omakase – dających dodatkowo dostęp do luksusowej 14-osobowej sali sushi. Z uwagi na to, że zakup kart członkowskich odbywa się na blockchainie, ich cena waha się w zależności od aktualnego kursu Ethereum. Obecnie cena minimalna za wejście do Flyfish Club wynosi około 12,5 tys. dolarów, natomiast ceny za tokeny Omakase oscylują wokół 25,5 tys. dolarów.

Co istotne, kupno kart członkowskich wiąże się jedynie z wejściem do restauracji, a wszystkie posiłki i napoje będą płatne osobno.

Dlaczego akurat NFT? Nabywcy kart członkowskich mogą odsprzedać je na rynku wtórnym, co w przyszłości będzie sprzyjało podbijaniu ich cen.

– Dla posiadacza tokena NFT członkostwo staje się aktywem, które później może zostać sprzedane, przeniesione lub wydzierżawione innym osobom na rynku wtórnym. Korzystając z NFT, FFC jest w stanie stworzyć lojalną społeczność członkowską, której możemy zapewnić wyjątkowe doświadczenia. NFT tworzy nowe modernistyczne modele finansowe, które pozwolą FFC dostarczać wyjątkowy i zrównoważony produkt przez wiele lat – czytamy na stronie Flyfish Club.

Choć Flyfish Club ma zostać otwarty dopiero w pierwszym lub drugim kwartale 2023 roku, karty członkowskie już dziś cieszą się dużym zainteresowaniem.

PS
W Miami powstanie pierwsza na świecie rezydencja, która będzie miała swój odpowiednik w postaci tokena NFT.

PS 2
NFT to jeden z największych trendów wśród wielu marek z rozmaitych branż. Jak niewymienialne tokeny są wykorzystywane do promocji brandów?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij