Długoterminowy wynajem auta

Długoterminowy wynajem auta

Czy w czasach rosnących niepewności myślimy o długofalowych zobowiązaniach? Czy zobowiązaniem można nazwać zakup samochodu? Raczej tak. Od lat wynajmujemy mieszkania, płacimy abonament za telefon czy telewizję. Z łatwością korzystamy z możliwości zakupu sprzętu AGD na raty, nie zastanawiając się ani chwili. Czy możemy więc bez obaw wynajmować samochody, zamiast koniecznie kupować na własność?

Czym jest wynajem długoterminowy?

Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnienia czym jest wynajem długoterminowy. To usługa, która oferuje możliwość wynajmu fabrycznie nowego samochodu na konkretny czas. Zwykle mówimy tutaj o przedziale od roku do pięciu lat, jednak to od nas zależy wybór długości najmu, dzięki czemu możemy zachować pełną kontrolę nad planowanymi wydatkami.

Wynajem długoterminowy charakteryzują stałe, z góry określone koszty. W większości przypadków ponosimy jednorazowy koszt opłaty startowej, a następnie w miesięcznych ratach uiszczamy opłatę miesięczną. Łączny koszt uzależniony jest od marki i modelu wybranego auta (jego wartości) oraz długości trwania umowy. System płatności w comiesięcznych, z góry określonych ratach ma wiele plusów. Jednym z nich jest możliwość zaplanowania rocznego domowego, czy firmowego budżetu. Niezbędne usługi są już wliczone w cenę abonamentu, a jeśli tylko będziemy chcieli, możemy także rozszerzyć pakiet podstawowy o usługi takie jak: dostawa auta pod dom, opony wielosezonowe czy większy limit kilometrów. Każda z wymienionych opcji może zostać dodana do naszej oferty na etapie wstępnej konfiguracji, dzięki temu od razu poznajemy finalny koszt usługi.

Zakres dodatkowych usług

Samochód na abonament to nie tylko wygoda i przejrzystość umowy, to również stała opieka firmy wynajmującej nad naszym autem w trakcie obowiązywania kontraktu. W cenie abonamentu uwzględnione są dodatkowe usługi, takie jak; przeglądy serwisowe, ewentualne naprawy oraz przygotowanie samochodu do wydania. Brak zbędnych formalności i możliwość przeprowadzenia całego procesu zamówienia bez wychodzenia z domu, gwarantuje dodatkowo oszczędność czasu i wygodę. Pomyślmy, jak długo szukalibyśmy używanego samochodu, który spełniłby nasze oczekiwania? Weźmy też pod uwagę ilość sytuacji, w których nasze nowe, używane auto płata figle, a wizyty u mechanika powoli zyskują status regularnych spotkań. Nie brzmi zachęcająco, prawda?

Oczywiście możemy również zdecydować się na zakup nowego samochodu, prosto z salonu, wybierając kredyt lub przeznaczając na ten cel nasze oszczędności. Warto jednak pamiętać o tym, że utrata wartości samochodu tuż po zakupie sięga 10%, a po zaledwie trzech latach może wynieść już w przedziale od 30 - 40%. Tymczasem wybierając auto na abonament, nie spłacamy rzeczywistej wartości auta i szybka utrata jego wartości nie jest naszym zmartwieniem. Co więcej, na zakończenie umowy nie jesteśmy zobowiązani do wykupu samochodu, ani nie musimy się przejmować jego odsprzedażą. Jedyna decyzja jaką musimy podjąć dotyczy tego, czy decydujemy się na ponowne wynajęcie nowego samochodu, lepiej dopasowanego do naszych potrzeb, czy rezygnujemy z kontynuowania najmu i wybieramy inną formę finansowania.

Kto może wynająć auto na abonament?

Z wynajmu długoterminowego zwykle korzystają przedsiębiorstwa, a wiele osób nawet nie wie, że samochody w abonamencie są dostępne również dla osób fizycznych, które nie posiadają własnej firmy. Jest to coraz chętniej wybierana metoda finansowania samochodu, która stała się już realną konkurencją dla leasingu. Jeśli więc nie chcesz przywiązywać się do jednego samochodu na wiele lat, to auto na abonament będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Aby stać się użytkownikiem samochodu na abonament, należy przejść podstawową weryfikację, dokładnie taką jak w przypadku zakupów na raty w sklepie RTV/AGD. Brzmi zaskakująco? To prosty proces, który ma na celu sprawdzenie zdolności płatniczej - wystarczą dane z dowodu osobistego oraz rachunku bankowego. Bazując na podstawie umowy o pracę lub zaświadczeniu o wpływach na konto, przyznawana jest decyzja o możliwości finansowania abonamentowego, i już. To wszystko co jest potrzebne do prawidłowej weryfikacji.

Wypróbuj wynajem, znajdź swój samochód

Zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń, czy modeli wyborów w kontekście użytkowania samochodu, to nie lada wyzwanie. Warto jednak wiedzieć, że nie trzeba jednorazowo wydawać kilkudziesięciu tysięcy złotych, by móc korzystać i cieszyć się z jazdy fabrycznie nowym samochodem. Poszukując wymarzonego auta warto sprawdzić ofertę Qarsona, dzięki której możemy również przekonać się o tym, czego tak naprawdę oczekujemy od auta. Wybierając swój model w formule najmu długoterminowego pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na wielkość auta, wyposażenie dodatkowe i dobór odpowiedniego limitu kilometrów – o wszystkie pozostałe kwestie zadba firma wynajmująca Twoje auto na abonament. Dzięki czemu, Ty, po prostu możesz cieszyć się z jazdy swoim nowym wymarzonym samochodem.

 

Artykuł powstał we współpracy z Qarson.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij