BBC Studios i David Attenborough zamieniają cyfrowy billboard w trójwymiarowy świat roślin

BBC Studios i David Attenborough zamieniają cyfrowy billboard w trójwymiarowy świat roślin

David Attenborough „przejął” na kilkadziesiąt minut cyfrowy billboard na Piccadilly Circus, aby przypomnieć o tym, jak cenne dla życia na Ziemi są rośliny. Zielona animacja przygotowana przez BBC Studios promowała nowe doświadczenie AR inspirowane serialem „Zielona Planeta”.

fot. twitter.com/bbcstudios

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wizerunkowi słynnego biologa, podróżnika i pisarza na największym reklamowym wyświetlaczu w Europie towarzyszyły napisy wzywające do poszanowania flory, a cały billboard obfitował w soczyście zielone, trójwymiarowe rośliny „wychodzące” poza cyfrowy ekran.

– Rośliny są podstawą każdego życia. Jesteśmy od nich zależni, jeśli chodzi o każdy kęs jedzenia i każdy łyk powietrza, którym oddychamy. Musimy teraz pracować z roślinami, uczynić świat trochę bardziej zielonym, trochę bardziej dzikim. Jeśli to zrobimy, nasza przyszłość będzie zdrowsza, bezpieczniejsza i, z mojego doświadczenia, szczęśliwsza – nawoływały wielkie napisy na kultowym londyńskim billboardzie.

fot. instagram.com/bbcstudios

Kampania z udziałem znanego przyrodnika została przygotowana przez BBC Studios i operatora Ocean Outdoor, aby promować cyfrową platformę „The Green Planet AR Experience” prezentującą barwne życie roślinne. Projekt został zainspirowany kultowym przyrodniczym serialem dokumentalnym „Green Planet” produkcji BBC Studios, w którym David Attenborough przeprowadza widzów przez różnorodny świat roślin.

Na 55 Regent Street, znajdującym się tuż za rogiem Piccadilly Circus, mieszkańcy i odwiedzający Londyn mogą wziąć udział w bezpłatnym doświadczeniu „The Green Planet AR Experience”. Jest to doświadczenie oparte na technologii 5G EE i rozszerzonej rzeczywistości w smartfonie, któremu przewodniczy David Attenborough.

– Podróżuj przez pięć ulepszonych cyfrowo światów – w tym las deszczowy, słodkowodny, słonowodny, pustynny i sezonowy – eksplorując naszą zieloną planetę jak nigdy dotąd. Wreszcie wszystko kończy się ludzką historią i tym, jak wszyscy możemy wpłynąć na pozytywną zmianę – zachęcają twórcy The Green Planet Experience.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BBC Studios (@bbcstudios)

Dopełnieniem zielonej kampanii była metamorfoza słynnego „Pomnika Erosa”, czyli Fontanny Pamięci Shaftesbury znajdującej się nieopodal billboardu. Obiekt został przyozdobiony prawdziwymi sezonowymi kwiatami i liśćmi, aby nawiązać do początków Piccadilly Circus, które wiele lat temu obfitowało w stoiska sprzedawców kwiatów.

PS
Premierze programu Netflixa „David Attenborough: Życie na naszej planecie”, towarzyszyła kampania, w której słynny biolog odpowiadał na pytania dotyczące stanu naszej planety. Pytającymi byli m.in. David Beckham, Billie Eilish czy Maisie Williams.

PS 2
W związku z pandemią BBC ruszyło serią lekcji online, w które zaangażowało się wiele znanych osób. Wśród nich był m.in. David Attenborough, prowadzący lekcje geografii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij