Jak wyczyścić meble ogrodowe plastikowe?

Jak wyczyścić meble ogrodowe plastikowe?

Plastikowe meble ogrodowe są znane ze swoich walorów estetycznych, ale tym, co pozwala utrzymać je na długi czas są zabiegi pielęgnacyjne. Wykonywanie ich regularnie, z użyciem odpowiednich środków czyszczących gwarantuje zachowanie głębi koloru. A jak wiadomo, wygląd mebli ogrodowych jest równie istotny dla jakości wypoczynku na świeżym powietrzu, jak ich konstrukcja. Zobacz, czym czyścić meble ogrodowe z tworzyw sztucznych.

Czyszczenie mebli ogrodowych – wyzwania

Meble ogrodowe wykonane z plastiku mogą przybierać różne formy. Jedną z najpopularniejszych serii są meble Corfu cechujące się nowoczesnym wzornictwem i dużą wygodą użytkowania. Z jednej strony są to minimalistyczne, awangardowe konstrukcje z gładkim siedziskiem i oparciem. Z drugiej do plastikowych mebli ogrodowych można pod kilkoma względami zaliczyć meble technorattanowe. Plecionka jest o tyle bardziej wymagająca w pielęgnacji, że ma szczelin i rowki, w które może wnikać trudny do wywabienia brud (np. kurz).

Jak wyczyścić meble plastikowe?

Meble z tworzywa sztucznego nie są tak wymagające jak meble drewniane czy rattanowe. Tutaj zazwyczaj wystarczy płyn do mycia naczyń i trochę ciepłej wody. Taką mieszankę aplikuj wilgotną szmatką, a na koniec wytrzyj meble suchą ścierką. Raczej unikaj szorstkiej gąbki, która mogłaby porysować siedzisko czy oparcie i nieodwracalnie je uszkodzić. Zamiast używać zbyt szorstkiej gąbki, wybierz ściereczkę z mikrofibry. Bez obaw możesz docisnąć ją mocniej, nie obawiając się o strukturę plastiku.

Jeżeli chcesz wyczyścić plastikowe meble ogrodowe, które są wykonane z plecionki, to pamiętaj nie tylko o myciu ich powierzchni. Musisz jeszcze oczyścić szczeliny, w których często gromadzą się okruszki czy kurz. W tym celu wybierz wykałaczkę lub inny szpikulec usuwający nawet mocno zbite zabrudzenia.

Do usuwania bardziej uporczywych zanieczyszczeń z powierzchni mebli ogrodowych – śladów po nikotynie, oleju, oleju, sadzy, ptasich odchodach, stosuj dedykowane środki.

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Plastikowe meble ogrodowe inaczej niż drewniane czy metalowe nie wymagają zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Jednak fakt, że nie potrzebują impregnacji nie powinien uśpić Twojej czujności! Aby czyszczenie mebli ogrodowych nie było aż tak pracochłonne, pamiętaj o tym, aby odpowiednio je zabezpieczyć, gdy nie są użytkowane.

Jak utrzymać stoły, krzesła, sofy w dobrej kondycji, zachować je w żywych kolorach i cieszyć się brakiem innych uszkodzeń? Oprócz regularnej pielęgnacji pamiętaj o osłanianiu mebli ogrodowych głównie przed deszczem i słońcem. Dzięki temu zadbasz o ich estetyczny wygląd przez długi czas! Dobrym pomysłem jest także woskowanie, które podkreśla pierwotny kolor i sprawia, że meble ogrodowe plastikowe są bardziej odporne na warunki atmosferyczne. W razie chęci odświeżenia ich po kilku sezonach, możesz też rozważyć malowanie. W tym celu wybierz farbę do plastikowych mebli outdoorowych.

Plastikowe krzesła ogrodowe warto przeglądać nie tylko z uwagi na zabrudzenia, ale też uszkodzenia mechaniczne. Jeśli przeoczysz pękniętą nogę czy chwiejne siedzisko, w czasie grillowania może to prowadzić do niemiłego wypadku. Pod zabrudzeniami z błota czy grubszą warstwą kurzu, mogą kryć się usterki. To kolejny argument przemawiający za tym, żeby regularnie czyścić plastikowe meble ogrodowe.

 

Artykuł powstał we współpracy z meblobranie.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij