[Aktualizacja] Rząd Ukrainy oferuje NFT wspierające armię i otwiera wirtualne Muzeum Wojny

[Aktualizacja] Rząd Ukrainy oferuje NFT wspierające armię i otwiera wirtualne Muzeum Wojny

Po otrzymaniu ponad 15 milionów dolarów darowizn w kryptowalutach, Ukraina chce teraz wypuścić swoje NFT, które pomogłyby sfinansować niezbędne środki do obrony kraju.

fot. Egor Lyfar / Unsplash

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Rząd Ukrainy od pierwszego dnia wojny zbiera fundusze, dzięki którym państwo może bronić się przed okupantem i pomóc cywilom, którzy znajdują się jeszcze na terenie kraju. Wiele darowizn dotarło do Ukrainy w kryptowalutach (bitcoinie i ethereum) – łącznie udało się z nich zebrać ponad 15 milionów dolarów, a najwyższa wpłata wynosiła aż 5 milionów dolarów. 

Ukraiński wicepremier Mychaiło Fedorow poinformował na Twitterze, że w celu finansowania wysiłku wojennego kraju rząd Ukrainy zaoferuje NFT wspierające armię. Przypominamy, że NFT to niewymienne tokeny oparte na technologii blockchain i poświadczające unikalność np. grafiki w internecie. Nie mają one fizycznej formy, można je jednak kupować i sprzedawać w sieci. NFT sprzedawane przez rząd Ukrainy mają być niewymienialne.

Nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów dotyczących kolekcji NFT, ale więcej informacji na ten temat ma się pojawić w najbliższych dniach.

[AKTUALIZACJA: 28.03.2022 r.]

Ukraina postanowiła uruchomić Muzeum Wojny w NFT, aby zebrać fundusze na swoje wojsko. Informację potwierdził na Twitterze Mychajło Fiodorow, ukraiński minister ds. transformacji cyfrowej. Kraj chce w ten sposób uruchomić Muzeum Wojny, aby upamiętnić konflikt i zachęcać do pzekazywania darowizn za pośrednictwem niewymiennych tokenów (NFT).

– Podczas gdy Rosja używa czołgów do zniszczenia Ukrainy, my polegamy na rewolucyjnej technologii blockchain – napisał Fiodorow.

Wirtualna kolekcja, nazwana dokładnie „Meta History: Museum of War", będzie składać się ze grafik przedstawiających różne momenty trwającej w Ukrainie wojny, a także z artykułów prasowych i postów w mediach społecznościowych.

PS

Założycielka Pussy Riot wydała NFT. Zebrała 6,7 mln dolarów i przekazała je Ukrainie

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij