Burger King wprowadza zniżki na burgery z powodu rosnących cen paliw

Burger King wprowadza zniżki na burgery z powodu rosnących cen paliw

Burger King we Francji postanowił obniżyć cenę Whoppera w punktach drive-thru, aby okazać trochę wsparcia klientom, którzy boleśnie odczuwają skutki podwyżek cen paliw.

fot. Burger King

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ostatnich tygodniach ceny paliw na całym świecie gwałtownie wzrastają. Trudna sytuacja dla portfeli konsumentów motywuje niektóre marki do wprowadzania specjalnych akcji promocyjnych. Jedną z takich marek jest Burger King we Francji. Cena za litr paliwa w tym kraju przekroczyła poprzeczkę 2 euro, dlatego sieć fast foodów postanowiła okazać wsparcie swoim klientom i obniżyć cenę Whoppera o około 50%. Dzięki temu kultowa kanapka będzie dostępna we wszystkich punktach drive-thru na terenie kraju w cenie 1,99 euro zamiast 4 euro.

Od poniedziałku 21 marca do niedzieli 27 marca cena Whoppera spadnie poniżej 2 euro. Podróż nie będzie kosztowała mniej, ale jedzenie może być tańsze – podsumował Burger King.

Choć ta prosta operacja marketingowa zyskała uznanie części kierowców, w sieci pojawiły się też głosy, że kampania jest nie do końca przemyślana. Odbiorcy sugerują, że lepszym rozwiązaniem byłoby docenienie kierowców, którzy w obliczu rosnących cen paliw… przesiadają się na rowery.

PS
Burger King postanowił promować roślinnego Whoppera we współpracy z osobami, które noszą te same nazwiska, co celebryci. W kampanii sieć przekonuje, że smak nowego, bezmięsnego burgera do złudzenia przypomina oryginalnego Whoppera.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij