Apel członków zarządu Klubu Agencji Eventowych SAR

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Apel członków zarządu Klubu Agencji Eventowych SAR

Zarząd Klubu Agencji Eventowych SAR zaapelował do Ministerstwa Infrastruktury o zmianę obowiązujących od 2007 roku stawek za km przebiegu pojazdów. Transport stanowi nieodłączną część usług organizacji wydarzeń. Niedostosowane stawki do cen realnych są olbrzymim problemem zarówno w negocjacjach z klientami, jak i podwykonawcami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Od ostatniej aktualizacji stawek kilometrówki minęło już 15 lat! W 2007 roku litr paliwa kosztował około 3,5-4 złotych. Teraz cena ta jest już dwukrotnie wyższa, a w obliczu trwającej wojny w Ukrainie i kolejnych, zapowiadanych sankcji, ceny paliw nadal będą rosnąć. Transport stanowi nieodłączną część naszych usług. Niedostosowane stawki do realnych kosztów są olbrzymim problemem zarówno w negocjacjach z naszymi klientami, jak i podwykonawcami. Apelujemy do rządu, aby przyspieszył rozmowy międzyresortowe i urealnił stawki kilometrówki jak najszybciej – powiedział Łukasz Klimczak, członek zarządu KAE SAR.

Poniżej pełna treść apelu

Sz. P. Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury
Ministerstwo Infrastruktury

Szanowny Panie Ministrze,

W obliczu rosnącej od wielu miesięcy inflacji, znacznego wzrostu cen paliw sięgających w chwili obecnej 6-8 zł/litr, wzrostu kosztów utrzymania pojazdów, w tym w szczególności serwisu, czy leasingów oraz wzrostu kosztów pracy kierowców i bardzo niepewnej sytuacji na rynku paliw wywołanych wojną w Ukrainie, jako dostawcy i organizatorzy wydarzeń w Polsce wnosimy o zmianę obowiązujących od 2007 roku stawek za km przebiegu pojazdów. Transport stanowi nieodłączną część naszych usług. Niedostosowane stawki do cen realnych są olbrzymim problemem zarówno w negocjacjach z naszymi klientami, jak i podwykonawcami.

Obecnie obowiązujące stawki (od 14.11.2007 roku) za 1 km przebiegu pojazdu wynoszą:

podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy (Dz. U. z 2002 r. nr 27, poz. 271 ze zm.).

W 2007 roku cena paliwa oscylowała w okolicach 3,50-4 zł/litr, czyli połowę mniej niż w chwili obecnej.

Powyższa sytuacja powoduje olbrzymie obciążenie finansowe po stronie pracowników, którzy nie chcą rozliczać przejazdów autami prywatnymi w ramach obowiązujących stawek i naciskają na pracodawców o podwyższenie stawek za przejazdy służbowe.

Jest to również ogromny problem branżowy, ponieważ logistyka transportowa, przy obecnych cenach, rozliczana po stawkach wyżej wymienionej kilometrówki jest dla przedsiębiorców nierentowna.

Urealnienie obowiązujących stawek będzie wyjściem naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i pozwoli rozliczać koszty w sposób dostosowany do obecnej sytuacji makroekonomicznej zarówno wobec pracowników, jaki kontrahentów i naszych klientów.

Prosimy również o stanowisko Ministerstwa w zakresie interpretacji sposobu rozliczenia kilometrówek w odniesieniu do pojazdów elektrycznych, jak i hybrydowych. Umożliwi to wielu przedsiębiorcom wystąpienie z wnioskiem o interpretację indywidualną w oparciu o konkretny stan faktyczny, którego ustalenie będzie możliwe dzięki wytycznym udzielonym przez Ministerstwo.

Z poważaniem
Zarząd Klubu Agencji Eventowych SAR

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij