Corona tworzy „naturalny” billboard, którego głównym elementem jest słońce

Corona tworzy „naturalny” billboard, którego głównym elementem jest słońce

Nietypowa reklama znalazła się w pobliżu plaży w Brighton, czyli najbardziej ekologicznego miasta w Wielkiej Brytanii.

Marka Corona w swojej komunikacji marketingowej często wykorzystuje element słońca, co ma się kojarzyć z wakacjami i luzem, a do tego zdaniem producenta idealnie pasuje orzeźwiające, zimne piwo. Przykładem jest kampania stworzona z okazji premiery bezalkoholowego piwa Corona Sunbrew 0,0%, które zostało wzbogacone „witaminą słońca”. Tym razem jednak Corona wykorzystała słońce do stworzenia kampanii outdoorowej, co też świetnie wpisuje się w ideę tworzenia „naturalnej reklamy".

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak wygląda „słoneczny billboard" w wykonaniu Corony? Kreacja opiera się na zamontowaniu na żółtej ścianie budynku ogromnej etykiety piwa. Etykieta nie może oczywiście funkcjonować bez opakowania produktu, a to w tym wypadku objawia się dość nietypowej i zaskakującej formie.

W miarę upływu czasu odbiorcy mogą dostrzec, że spomiędzy zielonej instalacji z liści (zamontowanej na elewacji) docierają promienie słoneczne, które zarysowują wokół etykiety kształt butelki Corony. O tzw. „złotej godzinie" – między 18:30 a 18:45 – przechodnie mogą zobaczyć billboard w całej okazałości. Dodatkowo dowiadują się, że reklamowany produkt pochodzi ze „ze świata przyrody” dzięki swoim naturalnym składnikom.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez S K E T C H E V E N T S (@wearesketch)

Sketch Events, czyli agencja PR, która stoi za billboardem, opowiada, że realizacja tego projektu nie była wcale prosta – stworzenie tego z pozoru banalnego billboardu zajęło „miesiące badań, obliczeń trajektorii słońca, rozpoznania lokalizacji i testów mechanicznych”. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij