ERGO Hestia organizuje artystyczne warsztaty dla dzieci z Ukrainy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
ERGO Hestia organizuje artystyczne warsztaty dla dzieci z Ukrainy

ERGO Hestia rozpoczęła ogólnopolski program „Marzenia Mamy”, którego celem jest wspieranie w procesie adaptacyjnym dzieci i ich mam, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Podczas warsztatów będą uczyć się, jak odnaleźć się w nowej i trudnej dla nich sytuacji, a także jak budować wiarę w siebie.

Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-14 lat. Powstał dzięki współpracy Fundacji Artystyczna Podróż Hestii z artystami i terapeutami. Realizowany jest we współpracy z Fundacją Integralia. Projekt wpisuje się w strategię ESG prowadzoną przez sopockiego ubezpieczyciela.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W związku z trwającą wojną tysiące ukraińskich dzieci znalazło bezpieczne miejsce zamieszkania w Polsce. Wielu z nich zostało wychowankami przedszkoli i szkół, jednakże ich bagaż trudnych przeżyć, emocji i doświadczeń jest bardzo duży. Co za tym idzie pojawiają się też trudności adaptacyjne. Nasze warsztaty będą pomagać je przezwyciężać – mówi Daria Uljanicka, członek zarządu Fundacji Integralia. 

Program warsztatów „Marzenia Mamy” zbudowany jest w oparciu o założenia arteterapii – psychoterapii wykorzystującej dziedziny artystyczne. Ich celem jest angażowanie dzieci do zabaw, w których dziecko poprzez kontakt ze sztuką może nabrać pewności siebie i dystansu. Warsztaty „Marzenia Mamy” są prowadzone przez polskich i ukraińskich doświadczonych edukatorów i arteterapeutów z udziałem artystów z Polski i Ukrainy.

Program obecnie jest realizowany w Sopocie, Warszawie i Rzeszowie. Następne punkty są już tworzone w Łodzi oraz Kaliszu.

Arteterapia to sposób na wypowiedzenie tego, co jest trudne do opisania słowami. Daje możliwość symbolicznego wyrazu trudnych przeżyć, doświadczeń i emocji w bezpiecznych warunkach. Stosując tę formę terapii zachęcamy także do twórczego spędzania czasu, podczas którego dzieci - chociaż na chwilę – wyzbywają się problemów – dodaje Magdalena Kąkolewska, prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Podczas warsztatów „Marzenia Mamy” dzieci uczą się poprzez kontakt ze sztuką i obcowanie z dziełami wielkich artystów. Dzieci mogą również uczestniczyć w zabawach samemu, stając się artystami – malując, rysując, rzeźbiąc, tworząc własne dzieła sztuki.

Zachęcamy dzieci do przyglądania się obrazom, do formułowania wypowiedzi i samodzielnego szukania odpowiedzi na stawiane pytania. Kontakt ze sztuką umożliwia stawianie otwartych pytań, na które jest wiele odpowiedzi. I co najważniejsze, wszystkie one są dobre. Tak jak dobra książka lub film, sztuka pozwala do siebie wielokrotnie powracać, za każdym razem umożliwiając odkrywanie nowych treści, dobrą zabawę i wiele wzruszeń – podsumowuje arteterapeutka Marzena Wojciechowska-Orszulak.

Program jest organizowany we współpracy z lokalnymi partnerami, między innymi ERGO ARENĄ w Trójmieście, Pawilonem Sztuki w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Zapisy i szczegóły dot. programu można znaleźć na stronie internetowej: ergohestia.pl/marzenia-mamy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij