Nowa odsłona Superbrands

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nowa odsłona Superbrands

Superbrands po raz siódmy wyłoni najsilniejsze marki w Polsce. Na początku września rusza badanie konsumenckie – pierwszy etap w procesie selekcji. Ogłoszenie wyników planowane jest na połowę października.

Zmiany w procesie wyboru marek to efekt oczekiwań laureatów. - Superbrands koncentruje się na tym, co najważniejsze z punktu widzenia oceny wizerunku marki, niezależnie od jej wielkości, zasięgu czy wartości rynkowej: jakie odczucia towarzyszą konsumentowi, który ma z nią kontakt - mówi Monika Kowalewska, Dyrektor Projektu. - Dlatego zdecydowaliśmy się znacznie rozszerzyć i uszczegółowić badanie konsumenckie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Powiększony zostanie też skład Rady Marek - niezależnego gremium specjalistów ds. marketingu, brandingu i public relations, biorących udział w ocenie. W internetowym badaniu weźmie udział grupa 8600 respondentów. Ocenią łącznie 1850 marek, odpowiadając na pytania o ich znajomość i gotowość do polecenia ich innym. Metodologię badania stworzyła Stratosfera - jedna z najbardziej doświadczonych firm konsultingowych w Polsce, a przeprowadzi je GfK Polonia - trzecia w kraju największa agencja badawcza.

Marki, które znajdą się na najwyższych pozycjach w badaniu konsumenckim, trafią później pod ocenę Rady Marek. Te z najwyższą punktacją uzyskaną w dwuetapowym procesie wyboru zostaną nagrodzone tytułem Superbrands Polska.

Do udziału w ewaluacji - tak, jak to miało miejsce w poprzednich edycjach - nie można się zgłosić. - Laureaci tytułu Superbrands to elitarny klub marek cieszących się najsilniejszą pozycją na rynku - podkreśla Kowalewska. - Stąd z każdym rokiem bardziej restrykcyjny proces wyboru, który pozwala nam wyłonic najlepszych z najlepszych.

Po raz pierwszy w historii polskiej edycji pełne wyniki zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej i opublikowane na stronie internetowej programu. Wiosną pod patronatem Superbrands odbędzie się natomiast duża konferencja poświęcona tematyce brandingu. 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij