Zakopane wprowadza zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

Zakopane wprowadza zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

Władze Zakopanego postanowiły wprowadzić nocną prohibicję. Od godziny 23:00 sprzedaż alkoholu w całodobowych sklepach i na stacjach benzynowych na terenie miasta będzie zabroniona.

fot. depositphotos.com

Radni Zakopanego przyjęli uchwałę ograniczającą dostępność do alkoholu w godzinach nocnych. Odtąd całodobowe sklepy i stacje benzynowe nie będą mogły sprzedawać alkoholu między godz. 23:00 a 6:00. Na mocy nowych regulacji zakaz sprzedaży alkoholu dotyczy także sklepów i lokali, które znajdują się w odległości mniejszej niż 50 metrów od kościołów, szkół, przedszkoli, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych.

Prohibicją nie zostaną jednak objęte lokale gastronomiczne, co oznacza, że po 23:00 można zakupić i spożyć alkohol na terenie restauracji.

Wygląda na to, że stolica Tatr i jedno z najpopularniejszych miast turystycznych na mapie Polski zamierza nieco ocieplić wizerunek. Jak wyjaśniają radni, uchwała ma celu „zmniejszenie uciążliwości sklepów nocnych i całodobowych dla mieszkańców Zakopanego oraz ograniczenie ilości interwencji wobec zakłócania porządku publicznego, spoczynku nocnego, zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych”.

Uchwała wejdzie w życie najprawdopodobniej jeszcze w październiku br.

Co istotne, to nie pierwsza próba ograniczenia sprzedaży alkoholu, jaką podjęły władze Zakopanego. W sierpniu br. Naczelny Sąd Administracyjny unieważnił podobne regulacje z 2018 roku.

PS
Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nakłada liczne ograniczenia w zakresie reklamy trunków. Jakie konsekwencje może nieść za sobą naruszenie zakazu reklamy alkoholu?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij