„Ród smoka" na Wawelu. HBO z kampanią na Zamku Królewskim

„Ród smoka

Na Wawelu zwykle nie widzimy reklam ani innych elementów kampanii inicjowanych przez marki. Tym razem jednak Kraków postanowił zrobić wyjątek i udostępnił historyczne miejsce do promocji nowego serialu platformy HBO. Wśród atrakcji m.in. słynny Żelazny Tron i smocze jaja.

Serial „Ród smoka" cieszy się dużą popularnością i wydawałoby się, że nie potrzebuje już dodatkowej promocji. Kiedy jednak nadarza się okazja do zorganizowania kampanii w pięknym, historycznym miejscu, nie można nie wykorzystać tej szansy.

W ten sposób HBO stworzyło ambientową kampanię, dzięki której fani serialu mogą jeszcze bardziej zbliżyć się do fantastycznego świata z „Rodu smoka". Jedną z głównych atrakcji jest tron, na którym zasiadają dziedzice rodu smoka – ma ponad 2,8 metra wysokości, 3,4 metra głębokości i aż 3,8 metra szerokości. To właśnie na nim zasiadali władcy serialowej krainy Westeros, a teraz może to też zrobić każda osoba, która wzgórze wawelskie.

fot. HBO Max / Facebook

fot. HBO Max / Facebook

Poza tronem na Wawelu pojawiły się także szczątki targaryenowych smoków (czaszka wielkiego Baleriona), a także smocze jaja – rekwizyt, który pojawił się w kilkunastu odcinkach „Gry o tron".

Gniazdo ze smoczymi jajami można zobaczyć w Smoczej Jamie, po której oprowadzają opiekunowie i treserzy targaryenowych smoków. W tej legendarnej jaskini znajdującej się w zachodnim zboczu Wawelu można zobaczyć również wylęgarnię oraz piec, gdzie podgrzewane są smocze jaja. 

fot. HBO Max / Facebook

fot. HBO Max / Facebook

Smocza instalacja jest  dostępna do zwiedzania do 25 września. W poniedziałek od 12:00 do 20:00, od wtorku do niedzieli od 10:00 do 20:00.

PS 

W aplikacji House of Dragon: DracARys użytkownicy mogą zaopiekować się wirtualnym smoczym jajem i „wyhodować” swojego smoka dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Co ważne, stworzenia będą reagowały tylko na komendy w języku Valyrian.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij