Sztuczna inteligencja „ożywiła" postacie w grze „Mount & Blade 2: Bannelord"

Sztuczna inteligencja „ożywiła

AI ChatGPT zostało wykorzystane do zwiększenia immersji w RPG. Czy sztuczna inteligencja na dobre zagości w świecie gier?

W ostatnich miesiącach z uwagą obserwujemy, jak sztuczna inteligencja zaczyna za nas robić grafiki, malować obrazy, pisać proste teksty, a nawet tworzyć teledyski. Okazuje się, że te algorytmy można też z powodzeniem wykorzystywać w świecie gamingu. Przykładem jest wykorzystanie AI w grze Mount & Blade II: Bannelord".

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Autorem tego eksperymentu był Youtuber o pseudonimem Bloc wykorzystał algorytm ChatGPT jako podstawę, a na jego bazie stworzył „silnik narracyjny” z danymi na temat świata Bannerlorda (miejsc, stronnictw, profesji itp.) Okazało się, że dzięki temu NPC mogą odpowiadać na pytania wpisane przez gracza.

Dzięki temu, że wypowiedzi są wpisywane „słowo po słowie”, interakcje są bardziej dynamiczne, "żyjące".  Próbkę tego rozwiązania możemy zobaczyć w poniższym wideo. Widzimy w nim m.in. rozmowę z farmerem i kowalem.

Czy wkrótce ta technologia wejdzie do wszystkich gier RPG? Jeśli by się tak stało, gracze mieliby w końcu okazję doświadczać bardziej realistycznego świata, w którym NPC mogą odpowiadać, a może nawet podejmować decyzje.

PS Jak stworzyć wirtualny świat marki, który przyciągnie użytkowników?

Nie cichną spory dotyczące metaverse, który jest marketingowym buzzwordem roku. Dla sceptyków nie mam dobrych wiadomości, to dopiero początek. Marki coraz liczniej testują rozwiązania z wykorzystaniem platform proto-metaverse, zdobywając know-how i branżowe nagrody.

PS 2 Google boi się ChatGPT?

Według The New York Times Google ogłosiło „kod czerwony” z powodu wzrostu zainteresowania botem ChatGPT. Bigtech ma czuć zagrożenie wobec powstającej sztucznej inteligencji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij