„Inflacjobus" od NBP przypomina Polakom, kto jest „winny" inflacji

„Inflacjobus

Narodowy Bank Polski nie tylko okleił elewację swojej siedziby olbrzymim banerem, na którym przekonuje, że za wysoką inflację odpowiedzialna jest Rosja i pandemia... ale także wypuścił na ulice Warszawy samochód z taką samą informacją. Czy rządowi uda się w ten sposób przekonać Polaków?

„Obciążanie NBP i rządu winą za wysoką inflację to narracja Kremla", a „główne przyczyny inflacji to agresja rosyjska w Ukrainie oraz pandemia i jej skutki" – taką informację można przeczytać na mobilnym banerze, który aktualnie przemieszcza się po ulicach stolicy. Furgonetka z taką informacją powstała z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, który chce przypomnieć Polakom, że wysokie ceny są wypadkową dwóch ostatnich wydarzeń, które dotknęły cały świat – wojny na Ukrainie i pandemii.

Furgonetka, okrzyknięta już w mediach „inflacjobusem", została uchwycona na zdjęciu przez Szymona Machalicę z portalu „Strefa Inwestorów". 

– Kampania ma na celu utrwalenie poprawnego zrozumienia źródeł inflacji, w obliczu rozpowszechnianych, nieprawdziwych informacji, które mogą być kreowane jako element propagandy wspierającej cele obcego mocarstwa w naszym kraju – informuje biuro prasowe NBP. – Co prawda, inflacja w Polsce szybko spada, zgodnie z przewidywaniami NBP, dzięki działaniom NBP i RPP, jednak poprawne, ogólnospołeczne zrozumienie źródeł tych procesów, jest nierozerwalnie związane z realizacją zadań NBP – dodają przedstawiciele NBP.

Mieszkańcy miasta mogą kojarzyć podobne hasła z baneru, który znalazł się na elewacji NBP.

PS Nastroje polskich konsumentów znów spadają

Wskaźniki znów wyraźnie spadły, a prognozy na kolejne miesiące zapowiadają utrzymanie wyników mocno pod kreską. Badani oczekują m.in. kontynuacji wzrostów cen i pogorszenia sytuacji na rynku pracy.

PS 2 Nowa moneta od NBP i nowa wpadka. Tym razem wyśmiano użyty font Comic Sans

Rok temu wyemitowano kolejną monetę okolicznościową upamiętniającą wybitnego polskiego ekonomistę Jana Stanisława Lewińskiego. Edycja faktycznie będzie wyjątkowa – jest to chyba pierwsza moneta, na której tekst jest zapisany słynnym Comic Sansem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij