Powstaje sieć reklamy video pre-roll na polskich blogach i serwisach tematycznych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Powstaje sieć reklamy video pre-roll na polskich blogach i serwisach tematycznych

Mediafarm, firma specjalizująca się w reklamie video w sieci rozszerza ofertę reklamy video pre-roll o blogi oraz serwisy tematyczne. W jej skład wchodzą strony z kategorii: zdrowie/uroda/moda, styl życia, media/wiadomości, technologia/motoryzacja/sport oraz rozrywka.

Kategorie te dobierane są pod kątem ich popularności oraz popytu wśród reklamodawców na tego typu treści.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Video w sieci to najszybciej rozwijający się segment reklamy. Według danych Starlinka w pierwszych trzech kwartałach 2014 roku wydatki na reklamę video osiągnęły ponad 138 milionów złotych, co stanowiło już niemal 12 proc. całości wydatków na reklamę w sieci. Rosnący popyt napędza inwestycje e-wydawców w treści video. Mediafarm integruje niezależne serwisy i blogi tematyczne, które w sile ponad 5 mln użytkowników oraz 20 milionów obejrzeń miesięcznie dostarczają reklamodawcom już w tej chwili konkretną wartość zasięgową – mówi Tomasz Bruss, założyciel Mediafarm.

Oferta reklamy video w Polsce szybko się rozbudowuje, jednak często tworzą ją produkty niepełnowartościowe – reklamy z wykorzystaniem auto-play, nietowarzyszące materiałom video, uruchamiane below-the-fold. Pojawiają się już głosy sprzeciwu ze strony domów mediowych i reklamodawców (np. GroupM i Unilever w USA) wobec aktualnej praktyki rynkowej oraz zasadom IAB, wedle których za obejrzenie reklamy video uznaje się wyświetlenie playera na co najmniej 50 proc. ekranu przez minimum 2 sekundy.

– Ten sprzeciw nas nie dziwi, dlatego chcemy dostarczyć rynkowi produkt premium – reklamę video pre-roll poprzedzającą materiały wysokiej jakości, nieprzewijalną, oglądaną przez internautów w całości, emitowaną na precyzyjnie segmentowanych serwisach tematycznych, w tym prestiżowych blogach. Reklamodawcy dostają od nas więc nie tylko zasięg, wysokiej jakości otoczenie „programowe”, ale także pewność, że ich reklama zostanie rzeczywiście obejrzana – zapowiada Tomasz Bruss.

Z Mediafarm współpracuje już kilkudziesięciu wydawców, a firma aktywnie pozyskuje nowe witryny do współpracy. Warunkiem przyłączenia do sieci jest obecność treści video na stronie. Mediafarm współpracuje obecnie w zakresie sprzedaży reklamy video z Atmedia Interactive.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij