Miasta, które angażują

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Miasta, które angażują

Jednym z najistotniejszych czynników w kreowaniu reputacji miast jest tzw. „miękka władza” (ang. soft power), czyli reputacja danego miasta nieuwzględniająca prowadzonej polityki, poziomu ekonomii czy ilości organów porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Wynika tak z najnowszego raportu agencji PR Weber Shandwick, wchodzącej w skład McCANN Worldgroup. Raport „Miasta, które angażują* jest pierwszą tego typu inspiracją dla władz samorządowych na całym świecie. Pokazuje, co tak naprawdę liczy się w XXI wieku w lokalnej polityce wizerunkowej, biznesowej i ogólnym rozwoju wiodących metropolii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Współczesne miasta zaczynają odgrywać coraz istotniejszą rolę ekonomiczną i wizerunkową w sposobie, w jaki postrzegamy państwa, na terytorium których leżą. Stają się one magnesem przyciągającym ludzi i biznes oraz ważnym elementem promocji kultury danego kraju, nierzadko dużo bardziej wciągającym niż sam kraj. Raport „Miasta, które angażują” to poradnik dla nowo wybranych samorządowców, pokazujący, co mogą zrobić, by ich miasta przyciągały uwagę i nigdy nie pozostawiały mieszkańców i przyjezdnych obojętnymi – powiedział Wojciech Borowski, Prezes McCANN Worldgroup.

Raport „Miasta, które angażują” pokazuje, co najbardziej wpływa na reputację marki danego miasta i na siłę jego wpływów w regionie. Są to m. in. wykorzystanie mediów społecznościowych, technologia cyfrowa, turystyka, jedzenie, kulinarne doświadczenia, architektura i projektowanie, zrównoważony rozwój i ochrona środowiska, jak również standard życia. To właśnie one determinują sposób, w jaki dane miasto się rozwija, i jak jest postrzegane, zarówno przez mieszkańców, jak i przez turystów i osoby, które przyjeżdżają do niego w celach biznesowych.

Urbanizacja i coraz częstsze migracje z małych miast i wsi do wielkich metropolii oraz rywalizacja lokalnych przywódców o inwestycje i kapitał finansowy, spowodowały, że praca nad reputacją marki miasta staje się priorytetem dla władz samorządowych na całym świecie, także i w Polsce. Zdolność do wyrażania, łączenia i promowania unikalnych atrybutów angażujących mieszkańców i osoby przyjezdne staje się kluczem do odniesienia sukcesu – dodał Wojciech Borowski.

Autorzy raportu „Miasta, które angażują” zwracają uwagę na pięć podstawowych czynników, odpowiadających za pozytywne postrzeganie danego miasta. Należą do nich:

 1. Unikalna tożsamość
  Siła marki danego państwa niejednokrotnie przytłacza zdolność miasta do eksponowania swoich unikalnych cech. Umiejętne balansowanie między atrybutami charakterystycznymi dla państwa i atrybutami miasta, podczas kreowania własnej, lokalnej reputacji, jest niezbędne dla poprawnego rozumienia wartości miasta i jego oferty.
 2. Lokalna siła
  Dzielnice często stanowią zlepek kultur, pozwalających zarówno rezydentom, jak i osobom mieszkającym na stałe w innym regionie, poznawać zalety danego miasta. To właśnie w nich ujawnia się osobowość i atrybuty danej metropolii, które wyróżniają ją na tle innych i przyciągają uwagę. Poprzez zwiększanie zainteresowania i związku danej dzielnicy z życiem jej mieszkańców, miasta mogą bardzo efektywnie wpływać na wzrost swojej reputacji.
 3. Miejscy ambasadorowie
  Zrozumienie i kształtowanie lokalnej dumy staje się dla miast coraz bardziej istotne. Znalezienie sposobu na wyrobienie u obywateli miasta przekonania, że są niejako ambasadorami swoich rodzinnych stron, stworzyłoby ogromny potencjał budowania marki miasta.
 4. Kreatywna energia
  Kreatywni ludzie są siłą napędową innowacyjnego i silnego, współczesnego miasta. To oni stoją za pobudzaniem gospodarki, wspierając tym samym innowacje w każdej dziedzinie - od muzyki i technologii, do zrównoważonego rozwoju i projektowania. Stworzenie różnorodnego i otwartego środowiska, które przyciąga talent twórczy, to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed lokalnymi liderami.
 5. Pozytywne doświadczenia
  Wielkie inwestycje w infrastrukturę miasta mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli nie pójdą za nimi równie niezwykłe i pozytywne doświadczenia mieszkańców. Niezależnie od tego, czy jest to najnowocześniejsze w danym regionie lotnisko, czy obiekt sportowy, doświadczanie danego miejsca jest kluczowe dla jego wizerunku.

Pełny raport jest dostępny na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij