Czym jest Yoga 3 Pro?

Czym jest Yoga 3 Pro?

Yoga 3 Pro jest jednym z najbardziej eleganckich i dopracowanych technicznie urządzeń hybrydowych. Wyróżnia się nie tylko wyjątkowymi wymiarami, w szczególności grubością 1.28 cm (jest więc cieńsza niż niejedna instrukcja obsługi dołączana do sprzętu elektronicznego!) i wagą.

Jest ona niewiele większą niż ta, jaką ma przeciętny zasilacz do komputera, ale również smukłym, ozdobnym designem.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

13.3 calowy ultrabook po obróceniu ekranu o 360 stopni, staje się tabletem - dzięki temu, można na nim swobodnie pracować np. w drodze pomiędzy spotkaniami. Funkcja automatycznej blokady klawiatury całkowicie wyłącza jej działanie, zapobiegając przypadkowemu wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku, co znacznie ułatwia pracę w tym trybie. Szybka zmiana przeznaczenia urządzenia jest możliwa dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego zawiasu, stylizowanego na 6 metalowych bransolet. Wyglądem przypominają one biżuterię czy też paski od zegarka, co nadaje Yodze 3 Pro unikalny, futurystyczny wygląd. Ponadto łączenie klapy z obudową przebiega na całej szerokości ekranu, a nie tak jak przy zastosowaniu „zwykłych” podwójnych zawiasów. Jeden w zupełności wystarcza, a do tego, jakie robi wrażenie?!

Takie rozwiązanie skutkuje brakiem miejsca z tyłu obudowy na wentylatory czy porty, dlatego są one umieszczone po bocznych stronach. Wśród nich z lewej strony znajdziemy wyjście micro-HDMI (dzięki czemu urządzenie bez problemu podłączymy do większości projektorów czy zewnętrznych ekranów), czytnik kart pamięci, złącze USB 3.0 oraz gniazdo ładowania - używane również jako port USB 2.0 - takie rozwiązanie jest zdecydowanym ułatwieniem, np. podczas podróży. Natomiast z prawej strony znajdują się 3,5 mm gniazdo audio, do którego można podłączyć zarówno mikrofon jak i słuchawki, USB 3.0, a także przyciski zasilania i blokady obracania ekranu oraz regulacji głośności.

Yoga Pro 3 posiada dotykowy 13.3 calowy ekran typu glare, o wysokiej rozdzielczości QHD+ 3200 x 1800, co daje nam zdecydowanie więcej pikseli niż na standardowym telewizorze Full HD. Dzięki zastosowaniu matrycy IPS wyświetlany obraz jest ostry i wiernie odwzorowuje kolory (co jest istotne w pracy np. grafika), a kąt widzenia jest bardzo szeroki, co zwiększa komfort pracy (np. gdy urządzenie leży płasko na stole, nie musimy się nad nim pochylać, żeby widzieć wyraźnie). Również oglądanie filmów czy granie w gry możliwe jest w prawie każdej pozycji, dając użytkownikowi poczucie dopasowania urządzenia do jego potrzeb.

Utwierdza to w przekonaniu, że producent stawiając na wielofunkcyjność urządzenia, jednocześnie sprytnie wykorzystuje jego konstrukcję. Zastosowanie nowoczesnego procesora Intel Core M-5Y70 nie tylko zwiększa energooszczędność komputera, ale pozwala także, by był o 17 proc. cieńszy i 15 proc. lżejszy od swojego poprzedniego modelu.

W codziennej pracy optymalne połączenie dwurdzeniowego, czterowątkowego procesora Intel Core M-5Y70 i szybkiego dysku SSD (420 MB/s) umożliwia komfortową i cichą pracę, bez konieczności podłączenia komputera do źródła zasilania od 6,5 do nawet 12 godzin, w zależności od wyboru opcji zasilania w systemie operacyjnym.

Producent nie po raz pierwszy wykorzystuje wygodną klawiaturę AccuType. Przede wszystkim charakteryzuje ją nieco dłuższy, niż w innych ultrabookach, skok klawiszy, a świetnie dobrana sprężystość klawiatury sprawia, że kilka godzin nieprzerwanego pisania nie sprawi większej trudności. Zastosowanie funkcji podświetlania klawiatury jest wygodnym dodatkiem dla tego modelu. Dodatkową przyjemność sprawi specjalne wykończenie obudowy wokół touchpada. Wykonane jest z delikatnego, gumowego w dotyku materiału, który chroni przed pozostawianiem śladów rąk, pozwala zachować estetyczny wygląd komputera.

Firma JBL oferuje coś więcej niż standardowe głośniki, wykorzystywane w ultrabookach. Ich czyste i wyraźne brzmienie zapewni, że dźwięk jest wystarczająco głośny do podstawowych zastosowań. W sytuacji, np. gdy podczas prezentacji przestanie działać główne nagłośnienie, bez problemu można je wykorzystać w zastępstwie.

Yoga Pro 3 jest niezwykle funkcjonalnym urządzeniem hybrydowym o super wyglądzie i bardzo niskiej wadze - dzięki czemu z łatwością zabierzemy go wszędzie, np. na spotkania czy prezentacje. Praca na nim to czysta przyjemność. Jedyną istotną barierą w przystępności tego urządzenia jest jego cena. Wynosi ona około 5 tysięcy, co sprawia, że niestety nie jest to sprzęt dostępny dla każdego.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Lenovo.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij