Przybywa bezpiecznych oraz nowoczesnych szkół z eTornistrem i SafeKiddo

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Przybywa bezpiecznych oraz nowoczesnych szkół z eTornistrem i SafeKiddo

Do programu eTornister stworzonego przez operatora sieci komórkowej Plus przyłączają się kolejne szkoły w Polsce. Dzięki tabletom z dostępem do treści edukacyjnych oraz do Internetu LTE stają się nowoczesnymi placówkami, które odpowiadają na potrzeby uczniów oraz nauczycieli.

O to, aby uczniowie objęci programem korzystali z sieci bezpiecznie dba SafeKiddo, aplikacja zainstalowana na tabletach, która blokuje dostęp do nieodpowiednich dla nastolatków treści.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowoczesna szkoła

Świat się digitalizuje i ten  trend naturalnie wkracza także pod strzechy placówek szkolnych.

Dla współczesnych nastolatków Internet jest podstawowym narzędziem komunikacji, rozrywki, ale także nauki. Program eTornister ma wspierać je w efektywnym wykorzystywaniu technologii w edukacji zarówno w szkole, jak i poza jej murami – informuje Jędrzej Chmielewski, kierownik do spraw handlowych B2B Polkomtelu, współautor projektu.

Projekt eTornister to pierwsza i jedyna taka inicjatywa w Polsce. Jego pilotaż odbył się w 2011 roku we wszystkich publicznych gimnazjach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Po udanym starcie, przyszedł czas na ekspansję. Dziś pilotaż kontynuowany jest w skali ogólnopolskiej. Pod koniec marca został uroczyście uruchomiony wśród kolejnych pierwszoklasistów w Gimnazjum numer 4 w Ciechanowie.

Bezpieczna szkoła

Internet jest oknem na świat, który dzieci i nastolatki chcą eksplorować jak najmocniej, a technologia bardzo to ułatwia. Nie zamkniemy przed nimi tego okna, ale mając świadomość zagrożeń czyhających na naszych podopiecznych w cyberprzestrzeni, możemy zapewnić im bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci. W tym celu powstała aplikacja SafeKiddo, dzięki której każdy uczeń objęty programem eTornister ma zapewnioną ochronę przed niewłaściwymi dla niego treściami – mówi Marcin Marzec, twórca aplikacji, ojciec dwóch dorastających synów i ekspert ds. Bezpieczeństwa IT.

Jak wynika z raportu „Bezpieczeństwo dzieci w sieci” opracowanego przez TNS w 2013 roku, co szóstemu dziecku zdarzyło się przeglądać zabronione przez rodziców treści, przy czym większość z nich (75%)  trafiła na nie przypadkiem. Z tego samego raportu wynika także, że 17% dzieci spędza w dniu szkolnym co najmniej 2 godziny w sieci, a ten czas się wydłuża w dni wolne od szkoły.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij