Zbudujesz biznes w 3 dni? Podczas Startup Weekend Toruń, dzięki Smart Space przekonasz się, że to możliwe

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zbudujesz biznes w 3 dni? Podczas Startup Weekend Toruń, dzięki Smart Space przekonasz się, że to możliwe

W dniach 15-17 maja inkubator Smart Space organizuje drugą edycję Startup Weekend Toruń – wspieranego przez Google wydarzenia, podczas którego Torunianie mają okazję w 3 dni zbudować internetową firmę (startup).

Poprzedni Startup Weekend Toruń odbył się jesienią 2014 i zgromadził blisko 120 uczestników. Tegoroczny ma szansę pobić ten wynik.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Czym jest Startup Weekend Toruń? 

Startup Weekend Torun to już druga edycja globalnego wydarzenia wspieranego przez Google, którą organizuje inkubator Smart Space.

Startup Weekend Toruń trwa 3 dni bez przerwy – całe 54 godziny. Jeżeli masz pomysł na internetowy biznes, to impreza dla Ciebie. Znajdziesz tu zespół, który pomoże Ci wcielić go w życie i stworzyć pierwszą wersję startupu – internetowej usługi, narzędzia czy serwisu.

To okazja, by nawiązać kontakty z ekspertami i inwestorami, zebrać informacje zwrotne na temat własnych pomysłów czy poznać innych ludzi, z którymi można współpracować przy różnych projektach. 

Kto może wziąć udział w Startup Weekend Toruń?

Uczestnikami Startup Weekendów są zarówno osoby na co dzień pracujące w branży nowych technologii – programiści, graficy – ale także ludzie nie mający z nią nic wspólnego, którzy mają pomysł na biznes, potrafią kierować pracą zespołu lub zajmują się promocją i reklamą.

W Startup Weekendzie zasadniczo biorą udział dwa typy uczestników. Pierwszy to ludzie, którzy mają pomysł na biznes i szukają sposobu, by go zrealizować, ale nie mają umiejętności graficznych czy programistycznych. Na Startup Weekend Toruń znajdą chętnych, którzy włączą się w realizację projektu.

Chętni do współpracy to właśnie drugi typ uczestników. Nie każdy uczestnik Startup Weekendu Toruń musi przyjść na imprezę z gotowym pomysłem na biznes. Wystarczy, że chce dołączyć do jednego z zespołów. Dla każdego zawsze znajdzie się zajęcie przy pracach nad którymś z projektów. 

Jak wygląda Startup Weekend Toruń?

Startup Weekend rozpoczyna się w piątek popołudniu. Chętni prezentują swoje pomysły przed uczestnikami, a następnie odbywa się głosowanie. Kilka, kilkanaście pomysłów zbiera wokół siebie gotowe do ich realizacji zespoły, które następnie przystępują do pracy.

Zespoły nie są zdane tylko na siebie. W ekspresowej budowie startupu wspierają ich mentorzy i eksperci, którzy specjalnie na Startup Weekend przyjadą do Torunia tak z innych części Polski, jak i z zagranicy. Będą to specjaliści, którzy odnieśli sukces ze swoimi firmami.

Ostatniego dnia zespoły prezentują wyniki swojej pracy przed sędziami – ekspertami od budowania biznesu i inwestorami. Zwycięzcy otrzymują nagrody od sponsorów.

Bilety na wydarzenie – w cenie których znajduje się wyżywienie na cały weekend oraz rozmaite gadżety – można kupić na stronie

Kto za tym stoi? 

Startup Weekend Toruń drugi rok z rzędu organizuje zespół Smart Space – inkubatora nowych technologii. Partnerami tegorocznej edycji zostały firmy takie jak Allegro czy Microsoft, włączył się również Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij