Nokia najlepsza wśród smartfonów z Windows Phone 7

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nokia najlepsza wśród smartfonów z Windows Phone 7

Telefony z systemem Windows Phone generują coraz więcej odsłon mobilnych w polskim internecie. Miejsce lidera niezmiennie zajmują smartfony z Androidem, ale te z Windows Phone 7 zyskują na znaczeniu, generując już ponad 25 mln odsłon miesięcznie – wynika z badania gemiusTraffic.

Pierwsze miejsce w rankingu smartfonów z Windows Phone 7, wypracowujących największy ruch w sieci zajmuje Nokia. Smartfony fińskiego producenta – cztery modele z serii Lumia – odpowiadają łącznie za niemal 85% odsłon mobilnych wykonywanych przez telefony z oprogramowaniem od Microsoft. Wśród konkurencyjnych produktów na uwagę zasługuje jedynie HTC. Jednak udział odsłon wykonywanych na polskich stronach internetowych przy użyciu urządzeń koreańskiego producenta z miesiąca na miesiąc spada, osiągając we wrześniu poziom 12%.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wykres 1.

Liderem wśród telefonów Nokii jest Lumia 800. Bardzo dynamicznie zwiększa się także udział w rynku najtańszego modelu z tej linii produktowej - Lumii 610. Można się spodziewać, że już w wynikach badania za październik to właśnie Nokia Lumia 610 będzie najpopularniejszym telefonem pracującym pod kontrolą Windows Phone 7 w Polsce. Tuż za podium znalazły się cztery smartfony HTC. Największy udział w ruchu ma HTC 7 Mozart, który odpowiada za 8% ruchu pochodzącego z mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. O pogarszającej się sytuacji koreańskiego producenta świadczy jednak fakt, że tylko w okresie wakacji HTC straciło 5 punktów procentowych na rzecz fińskiego konkurenta.

Wykres 2.

Telefony komórkowe działające pod kontrolą systemu operacyjnego od Microsoft systematycznie zdobywają coraz większe grono zwolenników. System gemiusTraffic w miesiącu wrześniu zarejestrował na polskich stronach internetowych blisko 370 tys. urządzeń pracujących na Windows Phone 7, z czego ponad 300 tys. to produkty z serii Nokia Lumia.

Wykres 3.

- Na lidera segmentu telefonów z systemem Windows Phone 7 wyrasta Nokia 610. Ta niedroga, szeroko dostępna słuchawka sukcesywnie pnie się w górę. Model potrzebował niespełna 3 miesięcy by przegonić swoich starszych, droższych braci – Lumię 710 oraz Lumia 800 – podkreśla Krzysztof Rosiński, Kierownik ds. Badań i Rozwoju Gemius SA.

W rankingu urządzeń z Windows Phone 7 na znaczeniu zyskuje także Nokia Lumia 900. Model ten zanotował 600% wzrost ruchu w sieci wygenerowanego za jego pośrednictwem na przestrzeni trzech ostatnich miesięcy.

- Mariaż Nokii z Microsoftem pozwolił fińskiej firmie zająć pozycję zdecydowanego lidera tego segmentu. Czas jednak pokaże czy to wystarczy by Nokia odrobiła straty w technologicznym wyścigu i wróciła do stawki liczących się graczy na rynku producentów smartfonów – podsumowuje Rosiński.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij