Zabawki optyczne na ulicach Poznania! Nietypowa promocja Festiwalu Animator 2015

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zabawki optyczne na ulicach Poznania! Nietypowa promocja Festiwalu Animator 2015

Kino ulicy bez projektora, animacja tworzona za pomocą mechanizmu rowerowego, opowieści pojawiające się w ruchu tuby – na ulicach Poznania pojawiły się zabawki optyczne, które zabierają przechodniów w świat historii filmu i fotografii.

Zabawki optyczne cieszą nie tylko najmłodszych! Od dwóch lat Animator stawia w przestrzeni miasta zootropy, na które radośnie reagują zarówno dzieci, jak i dorośli. W tym roku dołączyły do nich camera obscura w skali makro i mutoskop napędzany za pomocą mechanizmu rowerowego.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Promocja i edukacja mogą się łączyć. Od dwóch lat staramy się zachęcać do udziału w festiwalu wykorzystując różne, niestandardowe formy promocji, które nie tylko informują odbiorców o wydarzeniu, ale również przekazują wiedzę, wzruszają, skłaniają do śmiechu i zabawy.

W tym roku, we współpracy z firmą Laboratorium, przygotowaliśmy kilka obiektów.

Na pl. Wolności stanęła Camera Obscura (inaczej zwana kamerą otworkową) - sześcienna konstrukcja, przypominająca stary aparat fotograficzny. W środku na starych kinowych fotelach, przy dźwiękach pianina, oglądać można obraz ulicy wpadający do środka przez mały otwór w ścianie.

W pobliżu Starego Marycha pojawił się tajemniczy rower – wprawiając go w ruch zobaczymy animujący się motyw nawiązujący do plakatu Animatora, przygotowany dla nas przez Jakuba Lecha.

W trzech punktach miasta (na Pl. Wolności, Starym Rynku i ul. Fredry) stanęły również dobrze znane mieszkańcom Poznania zootropy – tym razem motywem przewodnim jest przygoda – wprawiając tuby w ruch zobaczymy cztery różne historie inspirowane czterema filmami: „Pocahontas” w reżyserii Erica Goldberga i Mike'a Gabriela, „Małym westernem” Witolda Giersza, „Muminkami na riwierze” Xaviera Picarda i „Psią” serią Billa Plymptona. Czym jest zootrop - „wewnątrz cylindra z naciętymi szczelinami znajduje się seria obrazków przedstawiająca kolejne etapy ruchu. We wprawionym w obrót zootropie, widzimy obrazki tylko w momentach gdy szczelina znajduje się bezpośrednio przed naszymi oczami, co dzięki efektowi stroboskopowemu sprawia wrażenie ruchomej scenki” – tak wikipedia tłumaczy działanie tego ponad stuletniego urządzenia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij