Pamiętniki z wakacji… czyli historia urlopowych wyszukiwań w Google

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pamiętniki z wakacji…  czyli historia urlopowych wyszukiwań w Google

Internet już na dobre zawładnął naszym codziennym życiem. O tym, że Google jest naszym oknem na świat pokazują także wyniki wyszukań. Bardzo ciekawie prezentują się zestawienia poszczególnych fraz, wyszukiwanych w konkretnych miesiącach.

Jak się okazuje, także kwestie urlopowe często powierzamy wujkowi Google.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kraje

Pod lupę wzięliśmy wyniki związane z wakacjami i wypoczynkiem i porównaliśmy ich popularność w dwóch miesiącach: w styczniu oraz w maju.

Zarówno w maju, jak i w styczniu królują destynacje typowo urlopowe. Na pierwszym miejscu plasuje się Chorwacja z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi trzema krajami (Hiszpania, Grecja, Turcja).

 Kolejne na liście są Włochy, które odnotowały w maju największy skok popularności (niemal 50%) w porównaniu z wynikami ze stycznia. 

Pierwszą dziesiątkę zamyka królowa urlopów z lat 70. i 80 XX wieku – Bułgaria.

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce brakuje krajów arabskich, które są częstym kierunkiem Polaków –  Egiptu oraz Tunezji. Warto zaznaczyć, że zestawienie bazuje na danych zebranych jeszcze sprzed czerwcowych zamachów, więc nie miały one wpływu na wyniki.

Interesujące jest także to, że Wyspy Kanaryjskie były tak samo popularne w styczniu, jak i w maju (ok. 40 000 zapytań w każdym miesiącu).

Akcesoria

Bardzo ciekawie prezentują się wyniki akcesoriów urlopowych. W styczniu bezsprzecznie królował rower, podczas gdy w maju został prześcignięty przez okulary przeciwsłoneczne (6 razy więcej zapytań, niż w styczniu). Mimo wszystko, rower utrzymał miejsce w czołówce i  bezpiecznie zajmuje drugie miejsce.

Na trzecie miejsce w maju (z szóstego w styczniu) wskoczyły sandały, które odnotowały niemal 5-krotny wzrost popularności (15 000 zapytań w maju). Interesujące jest to, że większych zmian nie odnotowały japonki – wzrost o 20% (w relacji styczeń – maj).

Co może jeszcze zaskakiwać? Stosunkowo niewielkie liczby związane z ochroną przed słońcem. Zebrane razem trzy frazy (krem z filtrem, krem do opalania, krem z filtrem UV) wygenerowały łącznie zaledwie 1500 zapytań. Być może był to efekt niezbyt słonecznej pogody w maju.

Podsumowanie

Jaki wnioski płyną z powyższych wyników? Wpisywane w Google frazy są coraz częściej ścisłym odbiciem naszych aktywności w realu. Planując urlop czy robiąc wakacyjne zakupy często zasięgamy opinii w sieci, niejednokrotnie także dokonując tam zakupów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij